Na ženský fotbal chodí 200 diváků. I těch si hráčky váží

Jsou to přesně dva týdny, co vyprodaná Letná sledovala fotbalové derby pražských "S". Včera mu přihlížel dokonce strahovský spartakiádní stadion, i když vyprodaný tedy rozhodně nebyl. Stále nechápete? No není se co divit, protože zatímco mužské derby zajímá snad všechny fotbalové fanoušky, to ženské jen málokoho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hostem Radiožurnálu byla Pavlína Ščasná | Foto: Alžběta Švarcová

"Sparta Praha šampióóón, Sparta Praha šampióóón... A teď všichni!"

Kdyby jednoho ze sparťanských příznivců poslechlo opravdu celé obecenstvo v tréninkovém centru na pražském Strahově, prozpěvovaly by si tak dvě, možná tři stovky diváků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Suchana ze ženského derby pražských "S"

Slávistů byla menšina, což dokazuje také kulisa následující po gólu sešívaných. Slyšet totiž byly víceméně jen samy fotbalistky.

"Tuhle sezónu se to celkem zlepšuje, chodí víc lidí než dřív a fandí se. Holky jsou za to vděčné, vždycky přijdou poděkovat, plácnou si s námi po zápase a vědí, že jim fandíme. Myslím, že spolu tak nějak dobře vycházíme a je to fajn," pochvaluje si jedna z patnáctky nejryčnějších fanoušků, sparťanka s přezdívkou Gabra.

To, že povzbuzovali pouze příznivci Letenských, ale příliš nevadilo ani hráčkám Slavie.

"Návštěvnost byla super, atmosféra taky. Divácká kulisa tomu jedině prospívá, hráčky se dokážou více vyhecovat a ten fotbal je potom o něčem jiném," spokojila se i s nikterak početným publikem nejlepší česká fotbalistka současnosti Petra Divišová.

Podle Ščasné by pomohl úspěch národního týmu

Její předchůdkyně Pavlína Ščasná má díky angažmá ve Spojených státech, Německu nebo Švédsku srovnání také s růžovější zahraniční realitou: "Čeští diváci si pořád ještě nezvykli chodit na ženský fotbal. Na derby přišla celkem slušná návštěva, i když derby by si zasloužilo ještě víc diváků. Co je přesně příčinou? Asi by to chtělo nějaký velký úspěch české fotbalové reprezentace."

K tomu už ale Ščasná nepomůže, protože kariéru ukončila a remízu 1:1 sledovala v objetí svého partnera a se zakulacujícím se bříškem.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme