Národní tým nestačil na fotbalisty Turecka

Čeští fotbalisté nezvládli ani druhý duel v tomto roce a v prvním utkání v rámci přípravného turnaje ve Spojených státech podlehl Turecku 1:2. Jedinou branku dal na hřišti v New Jersey Milan Černý, který využil chyby v soupeřově obraně.

Česká reprezentace na tréninku v USA

Česká reprezentace na tréninku v USA | Foto: Jaroslav Plašil

Česká republika - Turecko 1:2 (0:1)

Místy až drtivý tlak Turků vedl záložník Arda. Ten nejprve předkládal přesné pasy svým spoluhráčům, ale první branku dal po samostatné akci. Na kraji pokutového území bez problémů oběhl Kušníra a přesným ,,angličákem" otevřel skóre.

00:00 / 00:00

Duel Česko - Turecko viděl přímo v USA reportér Jaroslav Plašil

Hra národního týmu postrádala tvořivost, a tak byli Češi v prvním poločase neškodní. Na začátku druhé půle zvýšil na rozdíl dvou branek Nihat, který se svou přízemní střelu z hranice velkého vápna rovněž otřel o pravou tyč Čechovy branky.

Ale do druhé půle provedl trenér Bílek hned několik změn, které přinesly alespoň snížení, byť nebyla gólová akce dílem hráčů v českých dresech. Poslední obránce Cetin poslal příliš pomalou přihrávku brankáři, kterou dostihl Milan Černý a poslal míč podél Volkana do sítě. Byl to vůbec první gól, jenž reprezentace pod trenérem Bílkem dala.

Vyrovnat mohl v posledních minutách Sionko, ke kterému propadl dlouhý nákop, ale z prostoru penalty zamířil zhruba 5 metrů nad.

Branky: 81. M. Černý - 31. Arda, 47. Nihat. Rozhodčí: Geiger - Strickland, Vasoli (všichni USA). ŽK: B. Emre, Servet - Kušnír, Holek. Diváci: 16.371.

Česko: Čech - Kušnír, Rajnoch, Mazuch (63. Lafata), Pudil - Plašil (77. Skácel), Holek (46. Polák), Hübschman, J. Černý (46. Sionko) - Necid (77. Pekhart), Fenin (63. M. Černý). Trenér: Bílek.

Turecko: D. Volkan - Sabri, A. Emre (7. Gökhan, 65. F. Emre), Servet, Caglar - S. Selcuk (77. I. Selcuk), B. Emre - Okan (7. S. Volkan, 46. Kazim), Nihat (58. Turgay), Arda (82. Mehmet) - Halil Altintop (46. Semih). Trenér: Oguz.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít