Náskok vedoucí Plzně se ztenčil, prohrála v Jihlavě. Sparta na Slovácku nezaváhala

Jediný bod dělí v tabulce Synot ligy vedoucí Plzeň a druhou Spartu. Zatímco Pražané dnes vyhráli na hřišti Slovácka 2:0, viktoriáni podlehli v Jihlavě domácí Vysočině 1:2. Třetí nedělní zápas nejvyšší domácí fotbalové soutěže skončil bezbrankovou remízou Hradce Králové se Slovanem Liberec.

Závar před brankou jihlavského brankáře Jana Hanuše k plzeňskému gólu nevedl

Závar před brankou jihlavského brankáře Jana Hanuše k plzeňskému gólu nevedl | Zdroj: ČTK

Jihlavští ukončili Plzni sérii šesti vítězství v řadě. Sami naopak bodovali pod novým trenérem Romanem Kučerou i v pátém utkání.

Domácí nerozhodil ani plzeňský gól do šaten, o který se postaral tečovanou střelou Limberský. Už v úvodu druhé půle se radovali z vyrovnání. Kozáčika překonal Mešanovič a ukončil tak 462minutovou neprůstřelnost slovenského gólmana.

V 77. minutě dostal Vysočinu do vedení Masopust a na jeho trefu hosté ani přes tlak v závěru odpovědět nedokázali. Poprvé tak od srpnového duelu na Slavii nebodovali.

Ani na počtrnácté nedokázalo Slovácko proti Spartě uhrát alespoň bod.

Trefy sparťanů zajistili záložník Dočkal a Konaté. Do branky ligového mistra se namísto zraněného reprezentanta Bičíka postavil Štěch, po návratu z Anglie poprvé.

Remíza doma s Libercem znamená pro Hradec ukončení série sedmi porážek v Synot lize a vůbec první body pod trenérem Pilným. Od nesestupových pozic dělí hradecké hráče sedm bodů.

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)

Branky: 57. Mešanovič, 77. Masopust - 45. Limberský. Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Urban. ŽK: J. Krejčí - Hejda. Diváci: 4025.
Jihlava: Hanuš - Vaculík (78. Marek), Kryštůfek, J. Krejčí, Hybš - T. Kučera, Jánoš - Fulnek, Šulek (56. Harba), Kukol (74. Masopust) - Mešanovič. Trenér: R. Kučera.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Procházka, Hejda, Limberský - Vaněk, Hrošovský (82. Horváth) - Petržela, Hořava (81. Kovařík), Pilař - Holenda (62. Tecl). Trenér: M. Koubek.

1. FC Slovácko - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 38. Dočkal, 57. Konaté. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Vysloužil. ŽK: Kuncl, Břečka (oba Slovácko). Diváci: 7682.
Slovácko: Heča - Kuncl, R. Mezlík, Břečka, Reinberk (83. Hlúpik) - T. Rada - Diviš, Kalouda (62. Trávník), Havlík (46. Valenta), Kerbr - Dočekal. Trenér: Habanec.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Vácha (26. Vacek) - Konaté (87. Kováč), Dočkal, Mareček, L. Krejčí (90. Pešek) - Lafata. Trenér: Lavička.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí:
Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: P. Černý - Pimpara, Delarge, Mudra. Diváci: 2146.
H. Králové: T. Koubek - Holeš, Rolko, Križko, Plašil - Kotiš (60. Trubač), P. Černý (81. Chleboun) - Štípek, Halilovič, Malinský (69. Vaněček) - P. Dvořák. Trenér: Pilný.
Liberec: O. Kolář - Mudra, Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník, Ďubek - Delarge (79. Hadaščok), M. Jarolím, Kolár - Luckassen (84. Hamulák). Trenér: Slovák.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít