Návraty slavných fotbalistů před disciplinární komisi nejsou výjimečné

Disciplinární komise Fotbalové asociace si na dnešek pozvala slavného hosta. Svá slova o poměrech v českém fotbale přijde vysvětlovat toho času funkcionář Českých Budějovic, ale také vicemistr Evropy a někdejší hráč Manchesteru United nebo Benfiky Lisabon Karel Poborský. Návštěva to ale nebude zas až tak výjimečná či vzácná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Řepka v dresu Sparty. | Zdroj: ČTK

A sice proto, že velká jména českého fotbalu se u disciplinární komise objevují z různých důvodů poměrně často - a dala by se z takových sestavit celkem atraktivní a silná jedenáctka, když se ohlédneme do nedávné historie.

Hlavní opora a stálice je poměrně jasná, obranu by nekompromisně řídil Tomáš Řepka, na kterého je co se týče návštěv u disciplinárky poměrně "spolehnutí" – jeho první a poslední disciplinární postih dělí od sebe 20 let a tohoto hráče dobře znají třeba i disciplinární komise v Anglii nebo Itálii.

„Po návratu do Česka stihl Tomáš Řepka šest výjimečných návštěv u disciplinární komise, přičemž měl neuvěřitelně široký záběr důvodů – od nadávek přes zdvižený prostředníček, mrštěný míč do soupeřova obličeje až po plivanec,“ popisuje fotbalový reportér Jan Kaliba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případy, kdy si disciplinární komise pozvala ke slyšení slavné fotbalisty, i opakovaně, shrnul ve vysílání reportér Jan Kaliba

Do zálohy imaginárního týmu by se dal jako největší hvězda zařadit Pavel Horváth, který byl u komise v září 2007, kdy ještě jako hráč Sparty zdravil fanoušky svého týmu na Žižkově gestem, které bylo posuzováno jako fašistický pozdrav. Horváth nakonec zaplatil pokutu 200 tisíc korun.

Do útoku by se dal dosadit třeba Václav Svěrkoš, další bývalý reprezentant – v roce 2008, kdy hrál za Ostravu, dostal za napadení protihráče z Teplic Antonína Rosy také od disciplinární komise trest.

A do brány by se mohl postavit současný brankář Olomouce, tehdy ale sparťan Zdeněk Zlámal. V roce 2006 podepsal současně dvě profesionální smlouvy zároveň a dostal za to trest 100 tisíc korun.

Poborský bude DK vysvětlovat svoje rýpnutí do českého fotbalu

Číst článek

„Celý ten imaginární tým by pak mohl trénovat reprezentační kouč Michal Bílek, který byl u disciplinárky třeba v roce 2007, když ještě trénoval Spartu a dostal pokutu padesát tisíc korun za nesportovní chování v zápase s Teplicemi,“ doplňuje Jan Kaliba.

Ani Karel Poborský, kterého si komise pozvala na dnešek, ale nestane před disciplinárkou poprvé. Vrací se před ni po téměř přesně deseti letech – 13. března 2003 totiž zaplatil Karel Poborský, tenkrát jako hráč Sparty, za vulgární chování po utkání s Ostravou pokutu 60 tisíc korun.

Jan Pokorný, Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme