Navzdory zraněním míří bývalé opory Liberce na Euro. Už jsem ani nedoufal, tvrdí Pavelka

Až do zimy společně táhli doma i v Evropě fotbalový Liberec, české reprezentaci zase pomohli k postupu na Euro. Jenže během jara to vypadalo, že by kvůli zdravotním trablům o turnaj ve Francii mohli přijít. Žebra Davida Pavelky i kotník Josefa Šurala se ale umoudřily, a tak oba záložníci míří na evropský šampionát i přes výrazný herní výpadek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Josef Šural na soustředění české reprezentace | Zdroj: ČTK

„S panem Fitzelem i s panem Vrbou jsme si volali často, protože chtěli vědět, jak na tom jsem. Časem jsem pomalu propadal dojmu, že nepojedu, takže mě nakonec překvapili, že mě zařadili do nominace,“ přiznává David Pavelka.

Podobně jako Davida Pavelku, i Josefa Šurala během jara přepadaly chmury a byly chvíle, kdy také on o své premiérové účasti na velkém turnaji pochyboval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za nominaci na Euro vděčím hlavně Liberci, říká Josef Šural, který jaro strávil už jako člen pražské Sparty

Šural i Pavelka se báli zbytečně, trenéru Pavlu Vrbovi už se předvedli v prvním zápasovém testu proti Maltě a vůbec toho mají hodně společného. Oba během tohoto reprezentačního srazu oslavili narozeniny, o rok starší, šestadvacetiletý Šural dokonce teď v pondělí tady na soustředění v Rakousku.

Ale hlavně – oba prožili složité, zraněními ovlivněné jaro v nových klubech po zimním přestupu z Liberce, za který předtím společně nastupovali.

„Za tu nominaci samozřejmě asi nejvíce vděčím Liberci – tomu kádru tam, klukům a trenérům. Prostě celému klubu,“ nezapomíná Josef Šural.

Ale na Euro pojede Josef Šural s vyléčenými vazy v kotníku už jako sparťan a podobné to má i David Pavelka, který libereckou reprezentační formu kvůli zranění žeber ještě nestačil naplno ukázat v Istanbulu, kde hraje za klub ze čtvrti Kasimpasa.

Za týden stihl maturitu i první reprezentační gól. Patrik Schick stále bojuje o Euro

Číst článek

„Říkal jsem, že to možná bylo zapříčiněné tou změnou prostředí, protože člověk vždycky řeší trošku jiné herní situace, v jiné rychlosti a z toho vyplývají chyby. Srazili jsme se se spoluhráčem, šel jsem do toho naslepo, on šel do hlavičky a kolenem mi zlomil desáté žebro a ještě mi trošku pochroumal plíci, takže jsem musel strávit dva dny v nemocnici,“ hledá souvislost mezi svým přestupem a zraněním David Pavelka.

Ten má tu výhodu, že měl víc času na uzdravení, takže minimálně co se kondice týče je o krok před Josefem Šuralem.

„Co se zdravotního hlediska týká, tak žádná omezení necítím. Je ale ještě potřeba dohnat tu fyzickou stránku,“ říká křídelník dva týdny před prvním českým zápasem na mistrovství Evropy.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme