Neapol se v Serii A dotáhla na vedoucí Juventus, Cavani si připsal hattrick

Vynikajícím výkonem se v 5. kole italské Serie A prezentovali fotbalisté Neapole, kteří zvítězili na domácím hřišti nad Laziem Řím jednoznačně 3:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Juventus Turín. O všechny tři góly se postaral Edinson Cavani.

Napoli's Edinson Cavani scores against SS Lazio during their Italian Serie A soccer match at the San Paolo stadium in Naples September 26, 2012 | Zdroj: Reuters

Cavani se mohl do střelecké listiny zapsat dokonce čtyřikrát, jenomže v závěru utkání neproměnil penaltu. I tak mu ale v tabulce střelců patří s pěti brankami vedoucí pozice.

Český trenér AS Řím Zdeněk Zeman na domácí vítězství stále čeká, byť třetí zápas sezony na vlastním trávníku měli Římané proti Sampdorii rozehraný skvěle. Od 35. minuty vedli zásluhou Francesca Tottiho a navíc měli celý druhý poločas výhodu jednoho muže na hřišti, když musel po druhé žluté kartě ze hřiště Maresca.

Jenže i v deseti dokázali hosté srovnat, v 62. minutě utkání se prosadil Munari a rozhodl o dělbě bodů. V příštím kole navíc čeká AS Řím derby na hřišti Juventusu Turín.

AC Milán se naopak dočkal prvního vítězství na domácím hřišti, když na San Siru oslavil vítězství 2:0 nad Cagliari. Obě branky si připsal El Shaarawy.

Chievo i s Kamilem Vackem podlehlo favorizovanému Interu Milán 0:2, Vacek navíc utkání kvůli zranění nedohrál.

Atlético Madrid potvrdilo dobrou formu

Ve španělské nejvyšší soutěži se v dohrávce zadařilo Atléticu Madrid, které je příštím soupeřem Viktorie Plzeň v Evropské lize. Na hřišti Betisu Sevilla vyhrálo Atlético 4:2 a na vedoucí Barcelonu ztrácí na druhém místě jen dva body.

V utkání se Sevillou přitom museli hosté dvakrát dotahovat, což se jim podařilo zásluhou Radamela Falcaa, který vede se sedmi trefami tabulku střelců před Lionelem Messim. Rozhodující branku vstřelil v 55. minutě Diego Costa, kosmeticky pak ještě upravil výsledek ve třetí minutě nastavení Raúl García.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Pescara - Palermo 1:0 (87. Weiss), AC Milán - Cagliari 2:0 (15. a 82. El Shaarawy), AS Řím - Sampdoria Janov 1:1 (35. Totti - 62. Munari), Catania - Bergamo 2:1 (52. Spolli, 64. Barrientos - 50. Moralez), Chievo - Inter Milán 0:2 (43. Pereira, 74. Cassano), FC Janov - Parma 1:1 (88. Borriello z pen. - 27. Lucarelli), FC Turín - Udine 0:0, Neapol - Lazio Řím 3:0 (19., 31. a 64. Cavani).

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Betis Sevilla - Atlético Madrid 2:4 (25. Agra, 45. vlastní Juanfran - 28. a 48. z pen. Falcao, 55. Costa, 90.+2 García).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít