Necid pomohl CSKA Moskva do čtvrtfinále LM, končí naopak Chelsea

Další odvetné osmifinálové duely rozhodly o tom, že si čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů zahrají také tým CSKA Moskva, který vyhrál v Sevilla nad místním FC 2:1 a Inter Milán po výhře na Chelsea 1:0. Oba celky tak doplnily už dříve postupující Arsenal, Bayern Mnichov, Lyon a Manchester United.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Chelsea FC - Inter Milán 0:1 (0:0)

Fotbalisté Chelsea nedokázali v odvetě vrátit Interu Milán prohru z jeho hřiště, naopak prohráli i podruhé a v Lize mistrů končí. Italský celek na Stamford Bridge velmi dobře bránil, domácí tým nepouštěl do větších příležitostí, sám si pak vypracoval několik nadějných šancí. Jistotu postupu dal Interu v 78. minutě Eto´o, který bezpečně proměnil v gól vynikající přihrávku za obranu od Wesleyho Sneijdera. Gólman Chelsea Petr Čech je stále zraněný a střetnutí tak sledoval pouze z tribuny.

Branka: 78. Eto'o. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ČK: 87. Drogba (Chelsea). Diváci: 38.107. První zápas: 1:2. Postupuje Inter.

FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (1:1)

Tým CSKA Moskva přijel do Sevilly pouze s remízou z úvodního domácího duelu, nakonec ale dokázal postoupit. Důležitý první gól ruského celku vstřelil český útočník Tomáš Necid, který využil přihrávky hrdiny utkání Keisukeho Hondy. Domácí vzápětí vyrovnali, jenže jejich šance na účast ve čtvrtfinále uťal deset minut po přestávce obrovskou chybou gólman Palop, který nepochopitelně propustil za svá záda trestný kop Japonce Honda ze 30 metrů. Španělský brankář nedokázal pokrýt střelu, která míříla přímo do jeho rukou. Ve zbytku duelu už Sevilla sílu na zvrat nenašla.

Branky: 41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda. Rozhodčí: Kassai - Erös, Vamos (všichni Maď.). Diváci: 30.000. První zápas: 1:1. Postupuje CSKA Moskva.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít