Neexistuje varianta, že bych Liberci nepomohl, říká Vavruška. Ví, do čeho jde

Trápení libereckých fotbalistů nebere konce. V Synot lize i nadále zůstávají u dna tabulky, na což doplácejí především trenéři. Na podzim byl odvolán Samuel a Slovák a naposledy u týmu skončila dvojice Jiří Kotrba, Josef Csaplár. Ti vydrželi na lavičce Slovanu pouhé tři ligové duely, které Severočeši prohráli. A tak znovu přicházejí změny. Staronovým koučem byl jmenován David Vavruška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér David Vavruška vedl Liberec dočasně už v závěru minulé sezony | Zdroj: ČTK

Dosavadní kouč juniorky byl jmenován do funkce trenéra v pondělí, tedy ve stejný den, kdy se klubové vedení postaralo o nový, a nepříliš slavný prvoligový rekord.

Kotrba s Csaplárem vydrželi na lavičce Liberce pouhá tři soutěžní kola. I za necelé tři týdny ale stihlo představenstvo Slovanu ztratit s vlastně ještě stále novými trenéry trpělivost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty Liberce povede do boje o záchranu staronový trenér David Vavruška

„Přišlo to rychle, protože nemáme příliš mnoho času. Vedení se v pondělí sešlo a jednalo o situaci našeho týmu. Se vstupem do jarní části představenstvo pochopitelně spokojné nebylo,“ vysvětluje tiskový mluvčí Slovanu Lukáš Váňa, který v komunikaci na toto téma vedení zastupuje.

To se za poslední rok odhodlalo hned ke čtyřem takovýmto změnám. Od chvíle, kdy odešel úspěšný Jaroslav Šilhavý, se u kormidla libereckého mužstva vystřídali Vavruška, Slovák, zmíněná dvojice Kotrba Csaplár, a teď znovu David Vavruška.

„Z tolika změn na trenérském postu radost nemáme, není to nic, čím by se mohl ligový klub chlubit. Ne vždy se ve fotbale podaří vnitřní chemii namíchat tak, aby přinesla výsledky,“ doplňuje Lukáš Váňa.

Kotrbu s Csaplárem střídá na lavičce fotbalistů Liberce Vavruška

Číst článek

Zlepšení má tedy přinést angažování Vavrušky, který vedl mužstvo v závěru minulé sezony a tým nakonec dovedl do předkola Evropské ligy. Poté se ale vrátil k liberecké juniorce, a tak rychlý návrat zpět prý rozhodně nečekal.

„Jsem ale pragmatický člověk, je to moje práce. Svobodně jsem si ji vybral, nikdo mě k ní nenutil, prostě se přesunu od juniorky k áčku. Budu trénovat stejný klub, se stejným zaujetím,“ prohlásil Vavruška.

Vavruška je připraven i na roli psychologa

Cíl pro zbytek sezony je víc než jasný. Sami hráči přiznávají, že je jejich tým odsouzen k tuhému boji o záchranu.

Sbírání bodů je skutečně nutností, Slovanu, hrajícímu pod stále rostoucím tlakem, se ale něco takového vůbec nedaří. Podle nového trenéra by však bylo největší chybou propadat panice.

„Vím, do čeho jdu. Neexistuje varianta, že bych Slovanu nepomohl,“ podotkl Vavruška. „Jsem v klidu, když budu nervózní, tak tím nikomu nepomohu. Ze stresu by pramenily chyby, které si nemůžeme dovolit,“ dodává 42letý kouč, který prý hodlá být v těžkých časech hráčům spíše psychologem.

Své druhé angažmá u aktuálně předposledního ligového celku zahájí dvěma venkovními duely. V sobotu zavítá se svými svěřenci do Ostravy, v dalším kole se Slovan představí na hřišti vedoucí Plzně.

David Vavruška byl jmenovám koučem Slovanu v pondělí odpoledne, druhý den už vedl první trénink | Foto: ČTK

David Nyč, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme