Nejdříve mlha a pak pět gólů za poločas. Boleslav je po kanonádě v čele Synot ligy

Fotbalová Synot liga má nového lídra. Po neúplném třináctém kole se do čela tabulky probojovali po výhře 6:1 nad Jihlavou fotbalisté Mladé Boleslavi. Víc než vedoucí postavení Středočechů se ale řešila mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál

Hráči Mladé Boleslavi se z mlhového oparu prostříleli na první místo ligového tabulky | Zdroj: ČTK

Už v závěru prvního poločasu zahalila Městský stadion hustá mlha. Mnozí diváci tak ani neviděli vyrovnávací branku domácích pět minut před přestávkou.

Situace se nezlepšila ani o pauze. „Šli jsme se s kapitány podívat na hrací plochu. Mlha tam stále byla,“ vysvětloval delegát Jiří Kureš, proč byl začátek druhé půle o dvacet minut posunutý.

00:00 / 00:00

Zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou narušila mlha. 20minutová pauza prospěla Středočechům

Především Jihlavští si v tu chvíli přáli, aby utkání za nerozhodnutého stavu pokračovalo. Střelec jediného gólu Vysočiny Patrik Demeter ovšem potvrdil, že minuty těsně před přestávkou už byly prakticky za hranou regulérnosti.

„Z jedné strany jsme neviděli na druhou. Měli jsme bílé dresy, takže to nebylo úplně ideální,“ popisoval.

Delší přestávka pak jednoznačně prospěla domácím. Mezi 68. a 73. minutou třemi góly rozhodli o výhře, kterou navíc pojistili ještě dvě boleslavské trefy v samém závěru.

„Počkali jsme si. Zápas byl dlouhý, ale pro nás zasloužené vítězství,“ radoval se Lukáš Magera. Kapitán Středočechů přispěl k vítězství jednou trefou a počet svých gólů v této sezóně zaokrouhlil na deset.

Pavel Petr, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít