Nejen český ligový fotbal může přijít o finance od sázkových kanceláří

Představitelé profesionálních klubů 1. a 2. nejvyšší soutěže se bojí, že přijdou o téměř sto milionů. V současné době se totiž v Poslanecké sněmovně projednává novela loterijního zákona. Momentálně jdou finance ze sponzoringu od kanceláří přímo fotbalovým klubům, jako příspěvěk na veřejně prospěšnou činnost. To by se ale se schválením reforem změnilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance - ilustrační foto | Foto: Archiv

„Podle vládní novely by se tyto prostředky staly příjmem státního rozpočtu a ten by teprve potom peníze nějakým způsobem dál alokoval, ale potřeby státního rozpočtu jsou poměrně velké, takže se nedá předpokládat, že by se celá částka do sportu zpátky vrátila,“ vysvětluje předseda Ligového shromáždění a místopředseda Fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svoboda k novele zákona

Ze státního rozpočtu se pak tedy budou přerozdělovat podle potřeb státu. Významnou roli by mohl hrát při vyjednáváních o přísunu peněz do sportu i fotbal, který ale v současné době nemá předsedu. Podle Dušana Svoboda je to velký problém.

„Byl to jeden z důvodů, proč jsem velmi usilovně usiloval o to, aby po té neúspěšné valné hromadě byla co nejdříve svolána nová, abychom si předsedu mohli zvolit. V okamžiku kdy fotbal jako nejsilnější sportovní svaz na tyto jednání nemůže vyslat svého jasného předsedu se silným mandátem, tak to určitá komplikace určitě je.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Svoboda mluví o jednání o financích

„Nejen pro fotbal jako takový, ale pro sport obecně, protože dopad vyjednávání fotbalových funkcionářů sledují i ostatní sportovní svazy,“ dodává předseda Ligového shromáždění a místopředseda Fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Jakub Kanta, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme