Nejnovější korupční aféra v českém fotbale má další pokračování

Do startu jarní části Gambrinus ligy bychom chtěli mít případ uzavřený. Tohle prosincové přání ideálního scénáře řešení korupční aféry v českém fotbale se ještě může disciplinární komisi vyplnit. Ale s ohledem na to, že první jarní kolo se hraje už koncem února a stůl s důkazy je poměrně čistý, to pravděpodobné není.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda | Zdroj: ČTK

Zvrat může do vývoje vyšetřování, alespoň na úrovni fotbalových zákonů, přinést dnešní jednání disciplinární komise. Podle toho, co říkal její předseda Jiří Golda po minulém zasedání, by měl před své kolegy předstoupit se závažnými důkazy z kabely či jiného zavazadla šéfa Sparty Daniela Křetínského o tom, jak se ve vrcholovém fotbale uplácí.

„Teď nechci hodnotit, jak to teď vypadá. Myslím si, že je fér, abych nejdřív seznámil disciplinární komisi, její členy s tím, co proběhlo – neproběhlo, zda jsme či nejsme schopni posunu dopředu. Je fér, abych se poradil s kolegy a učinili jsme nějaký závěr, jak dál, a pak jsem připraven po zasedání disciplinární komise informovat,“ říká Jiří Golda.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jiřím Goldou mluvil před jednáním Disciplinární komise FAČR Jan Kaliba

Ten zatím nechce prozrazovat, jestli mu Křetínský nabídl uspokojivé důkazy a přehodil míč zpátky na stranu disciplinárky, případně Viktorie Plzeň, kterou má sparťanský šéf na mušce, nebo jestli Křetínský stále mlátí prázdnou slámu a mohlo by se v tomhle případu přitížit jemu samotnému.

Kauza fotbalové korupce: Potrestána by měla být buď Plzeň, nebo šéf Sparty Křetínský
Pelta s Goldou se neshodují v tom, jak vyřešit korupční aféru
Fotbalisté Plzně jsou 37. nejlepším celkem světa. Sparta je 60.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme