Nejsme v pozici mužstva, které by Španělsko přehrálo, říká Tomáš Hübschman

Ještě jeden dopolední trénink stihnou na Strahově čeští fotbalisté, než je letecký speciál přenese do dějiště kvalifikačního duelu do španělské Granady. Svěřenci Michala Bílka už se na zápas proti mistrům světa i Evropy připravují pouze za 'zavřenými dveřmi.' Jednoho podstatného rozdílu oproti minulosti si ale přesto můžeme všimnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink fotbalové reprezentace. | Foto: Filip Jandourek

Tento typ kvalifikačního zápasu česká reprezentace dlouho nezažila. I když se ve světovém žebříčku postupně propadla až do třetí nebo čtvrté desítky, od podzimu roku 2007 a duelu v Německu byla před každým utkáním favoritem, a také skladba tréninku tomu odpovídala.

Zatímco před Litvou, Skotskem, Severním Irskem nebo Slovinskem pilovala, jak ze standardní situace góly vstřelit, teď se snaží na Strahově připravit hlavně na to, jak branku nedostat. "Spíš to bylo tom, kdo be měl kde stát." popisuje zásadní část přípravy Tomáš Hübschman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejsme v pozici mužstva, které by Španělsko přehrálo, říká Tomáš Hübschman

Bránit, bránit a zase bránit, právě to je podle záložníka Šachtaru Doněck v dané situaci asi jediný možný způsob jak obrat favorita o body. „Nejsme v pozici, kdy bychom měli přehrávat soupeře typu Španělska. Spíš si myslím, že budeme bránit a hrát na brejky a standardky.“

Ale tím ještě Tomáš Hübschman neříká, že je to pro český fotbal lepší. V době, kdy už se trenéři mládeže tolik nestydí učit své svěřence vyhrávat díky dobrému útoku, totiž nemusí podávat zrovna žádaný metodický materiál. "Určitě je vždycky lepší získat bod. Otázkou je, co je lepší do budoucna."

Řeší dilema Tomáš Hübschman. Ale pokud má odhadnout, co by přivítali fanoušci, s odpovědí je rychle hotov. "U nás lidi neocení nic, takže je to jedno. Když uděláme bod, tak řeknou, že Španělé nehráli na sto procent. A když prohrajeme 0:1, tak budeme v kritice. Těžko říct, co lidi ocení, když už pět let nic neocenili."

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme