Největší ocenění v životě, rozplýval se vyznamenaný fotbalista Nedvěd

Není až tak těžké odhadnout, kdo z oceněných státním vyznamenáním při oslavě vzniku Československa je nejznámější ve světě. Fotbal je společnou řečí lidí od Fidži až po Island, a tak to je jednoznačně Pavel Nedvěd. Muž, který během večera na Pražském hradě zažil radost i zklamání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Nedvěd byl oceněn Medailí Za zásluhy | Zdroj: ČTK

Pavel Nedvěd toho na hřišti oběhal spoustu a často dovedl být tam, kde to zrovna bylo potřeba. Ale rozpůlit se neumí ani on. A tak jeho sedačka v čestné lóži při zápase italské ligy mezi Sassuolem a Juventusem Turín, kde je viceprezidentem, zůstala nezvykle prázdná. Místo toho se bývalý reprezentační kapitán usadil ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde přebral české státní vyznamenání.

„Samozřejmě to je obrovská čest, o tom není pochyb. Největší ocenění, které člověk může získat. Pro mě je to víc než Zlatý míč,“ naznačuje důležitost vyznamenání Pavel Nedvěd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Nedvěd si státního vyznamenání váží víc než Zlatého míče

Bývalý fotbalista a viceprezident evropského velkoklubu dostal medaili Za zásluhy přesně v 6. minutě zápasu, který se asi 900 kilometrů daleko právě hrál a který by za jiných okolností napjatě sledoval. Jako funkcionář totiž cítí ještě větší odpovědnost za výsledky Juventusu, než když hrál.

Nedvěd bude v Juventusu ještě 3 roky, potom nevylučuje návrat do Čech

Číst článek

„Když jste hráč a jdete na hřiště, tak buď vyhrajete, nebo prohrajete, to je všechno. Z téhle pozice vidím, co všechno se pro úspěch musí udělat a kolik lidí se v klubu věnuje tomu, aby se dosáhlo na nějaké výsledky.“

A z toho plyne i jedna kaňka na velkém večeru Pavla Nedvěda. Juventus v Sassuolu prohrál 0:1, krčí se na 12. místě italské ligy, a tak je dost možné, že medaile z Vladislavského sálu je také jediná, kterou Grande Paolo v této sezoně uvidí.

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme