Největší ocenění v životě, rozplýval se vyznamenaný fotbalista Nedvěd

Není až tak těžké odhadnout, kdo z oceněných státním vyznamenáním při oslavě vzniku Československa je nejznámější ve světě. Fotbal je společnou řečí lidí od Fidži až po Island, a tak to je jednoznačně Pavel Nedvěd. Muž, který během večera na Pražském hradě zažil radost i zklamání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Pavel Nedvěd byl oceněn Medailí Za zásluhy

Fotbalista Pavel Nedvěd byl oceněn Medailí Za zásluhy | Zdroj: ČTK

Pavel Nedvěd toho na hřišti oběhal spoustu a často dovedl být tam, kde to zrovna bylo potřeba. Ale rozpůlit se neumí ani on. A tak jeho sedačka v čestné lóži při zápase italské ligy mezi Sassuolem a Juventusem Turín, kde je viceprezidentem, zůstala nezvykle prázdná. Místo toho se bývalý reprezentační kapitán usadil ve Vladislavském sále Pražského hradu, kde přebral české státní vyznamenání.

„Samozřejmě to je obrovská čest, o tom není pochyb. Největší ocenění, které člověk může získat. Pro mě je to víc než Zlatý míč,“ naznačuje důležitost vyznamenání Pavel Nedvěd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Nedvěd si státního vyznamenání váží víc než Zlatého míče

Bývalý fotbalista a viceprezident evropského velkoklubu dostal medaili Za zásluhy přesně v 6. minutě zápasu, který se asi 900 kilometrů daleko právě hrál a který by za jiných okolností napjatě sledoval. Jako funkcionář totiž cítí ještě větší odpovědnost za výsledky Juventusu, než když hrál.

Nedvěd bude v Juventusu ještě 3 roky, potom nevylučuje návrat do Čech

Číst článek

„Když jste hráč a jdete na hřiště, tak buď vyhrajete, nebo prohrajete, to je všechno. Z téhle pozice vidím, co všechno se pro úspěch musí udělat a kolik lidí se v klubu věnuje tomu, aby se dosáhlo na nějaké výsledky.“

A z toho plyne i jedna kaňka na velkém večeru Pavla Nedvěda. Juventus v Sassuolu prohrál 0:1, krčí se na 12. místě italské ligy, a tak je dost možné, že medaile z Vladislavského sálu je také jediná, kterou Grande Paolo v této sezoně uvidí.

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme