Největším soupeřem fotbalistů Plzně v Tel Avivu bude zdejší klima

Největšího soupeře Plzně v utkání Evropské ligy fotbalistů na půdě Hapoelu Tel Aviv nehledejte na soupisce izraelského týmu. Kupodivu se Západočeši před večerním zápasem zajímají víc o počasí, než o sestavu domácích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítejte v izraelské sauně s názvem Bloomfield Stadium | Foto: Michal Jurman

Svěřenci trenéra Vrby se během necelých čtyř hodiny letu dostali z 12ti stupňové domoviny do kraje, kde teploty i na konci října šplhají ke 30 stupňům a kde je navíc extrémně vysoká vlhkost vzduchu. Právě ta dělá některým plzeňským hráčům asi největší vrásky na čele.

„Vlhko je určitě neobvyklé. Vím dobře, že v Japonsku to bylo také hodně znát, hlavně tedy při pohybu. Tekutiny odcházejí z těla daleko rychleji než normálně,“ připravuje Pavel Horváth, vědom si svých zkušeností z asijských zeměpisných šířek, své spoluhráče na hodně krušných 90 hracích minut na izraelské půdě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Plzně se utkají kromě izraelského Hapoelu Tel Aviv i s nepříjemnou vlhkostí

Ze svého angažmá v japonském Kobé totiž dobře ví, že vysoká vlhkost vzduchu má na svědomí nejen obtížnější dýchaní, ale i snížení tělesné schopnosti odpařovat pot, což je u všech sportovců extrémně důležitá věc.

V kombinaci s vysokými teplotami tak dnes plzeňské hráče čeká bez nadsázky zápas v podmínkách blížících se pobytu v sauně. „Vzhledem k tomu, co se o nás v poslední době furt píše, tak mně je teplo stále, nepoznávám žádnou velkou změnu,“ směje se plzeňský trenér Pavel Vrba.

Následně ale lodivod Západočechů zvážní: „Každá takováto změna klimatu je pro sportovce velká. Ale věřím tomu, že máme kvalitu a že zápas zvládneme,“ doufá, před večerním fotbalovým představením v Izraeli Vrba.

Těšit se může konec konců i tím, že podle předpovědi má být dnes v Tel Avivu vlhkost vzduchu nikoliv také obvyklých 90, ale v uvozovkách pouze 67 procent.


Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme