Některé nápisy jsou trefné, reaguje David Lafata na vzkazy od fanoušků v motivační místnosti

Česká fotbalová reprezentace odletí dnes do Saint Etienne. Tam ji totiž zítra čeká druhé utkání mistrovství Evropy s Chorvatskem. A hráči možná navštívili před cestou motivační místnost, kterou mají v hotelu v Tours.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Lafata (vpravo v bílém) v souboji se Sergio Ramosem v úvodním zápase na Euru ve Francii | Foto: Reuters

„Už jsem tu místnost viděl. Nevím, kdo ty nápisy vymýšlel, ale některé jsou trefné. Nicméně tady nikdo žádnou extra motivaci nepotřebuje,“ věří v odhodlání spoluhráčů David Lafata.

Reprezentační útočník ale četl hesla, která najdou čeští fotbalisté v místnosti hned vedle sálu pro taktické porady a rozbory u videa. A která je mají spíš rozptýlit. Namátkou: „Nemusíš bejt nejlepší, hlavně když si nejhezčí,“ „Musíš tomu štěstíčku naproti" nebo „Je to kulatý!“. Jenže problém může být vůbec se do motivační místnosti dostat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Útočník David Lafata i reprezentační gólman Petr Čech mají o motivaci před dalším zápasem postaráno

„V té místnosti se pohybuje pouze jedna osoba a to je Michal Kadlec. Má tam rozložený playstation, takže se do ní nikdo jiný nevejde. Já osobně jsem tam nebyl. On je tam zamčený a nikdo tam nesmí, aby ho nerušil,“ pobaveně vypráví gólman Petr Čech.

Čech si zase ve volném čase zahrál třeba na bicí. Všichni ale myslí především na fotbal, a na to jak vybojovat postup ze základní skupiny. A taktické věci nebo herní situace rozebírají hráči i sami mezi sebou.

„Když máme přípravu, máme spoustu videa a trenér nám předává poznatky o soupeři a vysvětluje, jak by chtěl hrát. My hráči se buď na masérně, nebo při jídle o tom bavíme. Jsou situace, které je potřeb diskutovat ve dvou. Ale to vesměs probíhá i během videa, není to tak, že bychom jen koukali. Každý hráč to vidí trochu jinak,“ přibližuje průběh porad Petr Čech.

Co česká reprezentace vymyslela na Chorvatsko, se ukáže už zítra.

Mirko Vasić, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme