Někteří Češi si v jedné sezoně zahrají proti dvěma nejlepším fotbalistům světa

Čeští fotbalisté na evropském šampionátu v Polsku čekají na příjezd Tomáše Rosického. Reprezentační kapitán byl od neděle v Praze na speciálním vyšetření kvůli bolavé patě a je klidně možné, že už si na Euru vůbec nezahraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Portugal's Cristiano Ronaldo celebrates his second goal during the Euro 2012 soccer championship Group B match between Portugal and the Netherlands in Kharkiv, Ukraine, Sunday, June 17, 2012. | Foto: ČTK/AP

Svěřenci trenéra Michala Bílka se mezitím připravují na svého čtvrtfinálového soupeře a speciálně také na jednoho ze dvou nejlepších hráčů světa - Portugalce Cristiana Ronalda. Někteří odborníci o něm dokonce říkají, že je lepší než Messi. I když sami víte a teď také uslyšíte, že jde o srovnání velice obtížné.

„Když mi někdo řekne ‚Ronaldo, nebo Messi?‘, tak já si nevyberu. Každý je jiný, ale každý z nich táhne svůj tým a dávají hodně gólů. Ale tím, že je každý opravdu úplně jiný, se asi opravdu srovnávat ani nedají. Ano, jsou to dva nejlepší fotbalisté na světě, ale nedokážu říct, který z nich je lepší a který horší,“ říká možná i z diplomatických či taktických důvodů brankář Petr Čech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Někteří čeští fotbalisté si v jedné sezoně zahrají proti dvěma nejlepším fotbalistům světa

Slovo gólmana Chelsea má ve světě fotbalu velkou váhu, a samotní hráči nebo jim blízcí lidé obecně podobně ‚zásadní‘ srovnání vnímají. Takže je také zbytečné dopředu soupeře speciálně motivovat. Ale třeba takový záložník Václav Pilař si na konkrétnější odpověď troufne.

„Určitě se mi líbí víc Messi, tomu fandím. Dlouhodobě se mi líbí, ale to i Barcelona a styl, jakým hraje. Ale před Ronaldem taky klobouk dolů, jaké má sezony a jak si drží stálou formu,“ vybírá svého favorita Václav Pilař, který má podobně jako třeba Petr Čech, Michal Kadlec, Petr Jiráček, David Limberský, František Rajtoral, Milan Petržela či Daniel Kolář šanci, že si během jedné jediné sezony zahraje proti oběma.

„No jo, potkalo mě to… Kdo si může říct, že za svůj fotbalový život hrál proti dvěma nejlepším fotbalistům na světě. Teď to ale beru z toho pohledu, že když už jsme došli do čtvrtfinále, budeme se chtít porvat o medaile – a to bych si klidně toho Ronalda odpustil,“ těší se nakonec na čtvrteční čtvrtfinále fotbalového Eura Česko - Portugalsko Daniel Kolář, i když to v jeho případě bude zároveň znamenat, že je kapitán Tomáš Rosický kvůli zdravotním problémům mimo hru.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme