Někteří sparťanští fanoušci vyráží na fotbal do Mladé Boleslavi pěšky

Fotbalisté pražské Sparty chtějí po dnešním zápase 13. kola Gambrinus ligy hodně výrazně zaklepat na čelo ligové tabulky. Kromě vynikajícího výkonu na hřišti Mladé Boleslavi k tomu ale musí přidat ještě jednu a dnes enormně důležitou vlastnost. Totiž umění improvizace. V Mladé Boleslavi se totiž může objevit hned několik situací, na které svěřenci trenéra Lavičky nemusí být tak úplně připraveni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavička dohlíží na svůj první trénink roku 2012 ve Spartě | Foto: ČTK

Letenští fotbalisté budou od 19:20 přímými aktéry utkání, které možná ještě v historii Gambrinus ligy nemá obdoby. Tedy alespoň v tom úhlu pohledu, že do něj zasáhne tým, kterému aktuálně v sestavě chybějí hned čtyři stopeři. Mladoboleslavská dvojice Johana s Dosoudilem si totiž bude odpykávat karetní trest a Rolko se Smejkalem jsou zase na listině dlouhodobě zraněných.

Přehrát

00:00 / 00:00

Někteří fanoušci Sparty půjdou do Boleslavi pěšky

„Je to určitá komplikace pro Boleslav, o to větší výhoda pro nás. Budeme hrát aktivně tak, abychom přesně ty hráče zatěžovali, dostali pod tlak a využili tento handicap,“ snaží se sparťanský trenér Lavička tak trochu vystrašit mladoboleslavské hráče, kteří dnes nastoupí na obou stoperských pozicích.

Na druhou stranu jejich hra může být pro Spartu hodně nečitelná a tak i ona improvizace určitě tentokrát, více než kdy jindy, přijde ke slovu. Zvlášť, když zatím není jasno, zda do utkání nastoupí, pro tvořivost sparťanské hry zřejmě nejdůležitější hráč, tedy Marek Matějovský. Ten kvůli zranění kotníku nedohrál poslední ligový zápas a v utkání domácího poháru proti Viktorii Žižkov se neobjevil vůbec.

„Je pravda, že v pohárovém zápase nebyl k dispozici, ale intenzivně pracoval na tom, aby byl v sobotu k dispozici,“ naznačuje Lavička, že start Matějovského by mohl být ideálním dárkem pro sparťanské fanoušky, kteří tentokrát do Mladé Boleslavi dorazí.

Někteří z nich si totiž každopádně ocenění zaslouží. Tedy přesněji ti, kteří se rozhodli svojí vůlí a odhodlaností jít dnes svému týmu vzorem. Do Mladé Boleslavi se totiž vypravili z Prahy, slyšíte dobře, pešky!

„To bude velký sportovní výkon a já doufám, že i my na hřišti předvedeme podobný, abychom byli na hřišti úspěšní,“ přeje si Vítězslav Lavička.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme