Němci potupili Anglii 4:1

Čtvrtfinalisty světového šampionátu jsou už i fotbalisté Německa. V Bloftenheimu porazili v útočném utkání Anglii 4:1. Duel ale zřejmě poznamenala chyba uruguayského sudího, který neuznal regulérní vyrovnávací branku Franka Lamparda na 2:2.

Lukas Podolski se raduje z druhého gólu v síti Anglie

Lukas Podolski se raduje z druhého gólu v síti Anglie | Zdroj: ČTK

Agilní útočník Bayernu Mnichov Miroslav Klose se vrhl ve 20. minutě ze dlouhým výkopem německého brankáře, dostal se před nedůsledného obránce Upsona a jediným dotekem posunul míč podél vybíhajícího Jamese.

To bylo jen vyústění německého tlaku, středoevropský tým začal lépe, už předtím měl šanci Özil, ale z úhlu anglického gólmana neprostřelil.

Po půlhodině hry předvedli Němci zatím nejkrásnější akci šampionátu. Po třech přihrávkách na jeden dotek ve středu hřiště se do úniku dostal Klose, přihrál druhému útočníkovi Podolskému a ten ,,angličákem“ zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jenže Anglie záhy snížila. Centr Gerrarda trefil přesně nikým nehlídaný Upson a napravil svou chybu při brance Kloseho.

Obrovská chyba sudího

Vzápětí Angličané také regulérně vyrovnali. Lampard napřáhl ze zhruba pětadvaceti metrů trefil břevno, od kterého se míč zřetelně odrazil za brankovou řáru, ale vinou rotace se vrátil zpět do břevna a do hřiště. Slavící hráči se rychle museli opět soustředit na hru, protože ani jeden z rozhodčích branku nepotvrdil.

Ve druhé půli pokračovaly oba týmy v aktivní hře. V 52. minutě napálil Lampard z přímého kopu ze 34 metrů břevno.

Anglický tlak byl po hodině hry až drtivý. Do šancí se dostal Defoe, Milner, ale ani jeden z nich branku nedal. Na druhé straně nebezpečně pálil Schweinsteiger.

V 66. minutě kopal Lampard další přímý kop, ale trefil jen zeď a Němci výborně zvládli rychlý protiútok. Ideální přihrávka Schweinsteigera našla Müllera a jeho prudká rána trefila Jamese jen do lokte, anglický brankář ji ale vyrazit nezvládl.

Hned vzápětí fatálně zaspal obránce Barry, německý záložník Özil ho přesprintoval, nahrál před prázdnou branku dobíhajícímu Müllerovi, který bez problémů ze dvou metrů skóroval.

Německo - Anglie 4:1 (2:1)

Branky: 67. a 70. Müller, 20. Klose, 32. Podolski - 37. Upson. Rozhodčí: Larrionda - Fandino, Espinosa (všichni Urug.). ŽK: Friedrich - Johnson. Diváci: 40.510.

Německo: Neuer - Lahm, Friedrich, Mertesacker, Boateng - Schweinsteiger, Khedira - Müller (72. Trochowski), Özil (83. Kiessling), Podolski - Klose (72. Gomez). Trenér: Löw.

Anglie: James - Johnson (87. Wright-Phillips), Terry, Upson, A. Cole - Milner (64. J. Cole), Lampard, Barry, Gerrard - Defoe (71. Heskey), Rooney. Trenér: Capello.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít