Německo se chystá na poslední zápas na šampionátu

Soubojem zklamaných nazývají německá média večerní utkání o bronz, ve kterém se utká Německo s Uruguayí. V uplynulých čtyřech týdnech zachvátila Německo fotbalová horečka, což se ale nedá srovnat se současnou náladou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí před Braniborskou branou v Berlíně | Foto: Klára Stejskalová

„Němci v den své hry vždy troubili už od rána, městem se trousili lidé v národních dresech,“ vzpomíná zpravodajka Českého rozhlasu v Berlíně Klára Stejskalová.

Po prohře se Španělskem se podle jejích slov ovšem nad Berlínem rozhostilo ticho, které by se dalo krájet.

„Nadšení se od té doby už nepodařilo nastartovat. Německá média nemají večerní zápas jako událost číslo jedna. Přitom týdny předtím se řešila každá maličkost v německém táboře. Sama jsem zvědavá, kolik lidí večer dorazí do fandovské zóny u Braniborské brány,“ uvedla Klára Stejskalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klára Stejskalová z Berlína pro Víkendový Radiožurnál.mp3

Doplnila, že v Berlíně panuje děsivé vedro a teploty dosahují téměř 40 stupňů.

„To bylo ale minulou sobotu také, a přitom na zápas s Argentinou tehdy přišlo téměř 350 tisíc lidí,“ řekla berlínská zpravodajka Českého rozhlasu.

Němci si podle ní mysleli na zlato a to, že budou obhajovat „pouze“ bronz, jim přijde jako velmi slabá útěcha. Frustrace se projevuje na příklad v tom, že němečtí reprezentanti odmítli po šampionátu poděkovat fandům u Braniborské brány.

Přesto pořadatelé takzvaného fanmeilu u Braniborské brány věří, že navzdory rozladění i tropickému vedru němečtí fandové večer opět přijdou své hráče podpořit.

Během uplynulých čtyř týdnů si ve speciálně vybudované fanouškovské zóně užívalo fotbalový svátek na 1,5 milionu lidí, tolik se údajně nesešlo nikde na světě. Centrální statistiky se nevedou, německý tisk ale odhaduje, že veřejné projekce sledovalo po celém Německu 10 milionů lidí.

Klára Stejskalová, Michaela van Erne, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme