Německo udolalo Portugalsko a vykročilo k postupu ze skupiny

Němečtí fotbalisté zvítězili ve svém prvním vystoupení na evropském šampionátu. Porazili totiž díky přesné hlavičce Mária Goméze Portugalsko 1:0. Ve druhém utkání stejné skupiny zdolalo Dánsko Nizozemsko také 1:0.

Radost Gomeze po gólu byla znatelná

Radost Gomeze po gólu byla znatelná | Zdroj: ČTK

Úvodní desetiminutovka přinesla dva střelecké pokusy Němců, po rychlých akcích velmi dobře dvakrát pálil Podolski. Ten se neprosadil ani ve 30. minutě z ideální pozice, kdy vystřelil pět metrů nad branku.

Portugalské šance se až ke gólmanu Neuerovi nedostaly, a to zpravidla kvůli velmi pozorné německé obraně. Oba týmy v první půli zaostaly za očekáváním, Německo co do perfektní organizace hry, Portugalsko co do přesné kombinace. Blízko gólu byl po rohovém kopu v poslední minutě první půle Pepe, který trefil spojnici břevna a tyče, od které se míč odrazil přesně na brankovou čáru.

Diváci na stadionu ve Lvově čekali od duelu dvou tradičních fotbalových zemí skvělou podívanou, ale viděli jen nepřesnosti na obou stranách a pečlivou defenzivu s minimem šancí. Nakonec se přeci jen jedna akce Německu povedla. Po centru z pravé strany se hlavou do protipohybu gólmana prosadil Mario Gomez.

Najednou začal být fotbal zajímavý, Portugalsko ve snaze vyrovnat otevřelo hru a zatlačilo Německo před vlastní branku. Naniho centr skončil v 82. minutě na břevně, o pár minut později pálil Nani půl metru vedle. V 88. minutě Varelo dostal ideální pas a sám proti Neuerovi trefil po zemi gólmana.

V poslední minutě nastaveného času postupoval Ronaldo z úhlu na branku, přesně přihrál Nanimu, ale ten trefil pouze obránce Badstubera.

Německo - Portugalsko 1:0 (0:0)
Branka: 73. Gomez. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Badstuber, Boateng - Postiga, Coentrao. Diváci: 32.990.

Německo: Neuer - Boateng, Badstuber, Hummels, Lahm - Schweinsteiger, Khedira - Müller (90.+3 Bender), Özil (87. Kroos), Podolski - Gomez (80. Klose). Trenér: Löw.

Portugalsko: Rui Patrício - Pereira, Bruno Alves, Pepe, Coentrao - Meireles (80. Varela), Veloso, Moutinho - Nani, Postiga (70. Oliveira), Ronaldo. Trenér: Bento.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít