Němečtí fotbalisté mají podruhé v řadě bronz z MS

Bronzové medaile získali na Mistrovství světa ve fotbale hráči Německa. Ti porazili v boji o třetí místo Uruguay 3:2 po brankách Müllera, Jansena a Khediry, za Jihoameričany se trefili Cavani a Forlán.

Uruguayec Cavani vyrovnává na 1:1 v boji o třetí místo

Uruguayec Cavani vyrovnává na 1:1 v boji o třetí místo | Zdroj: ČTK

Němci začali duel aktivněji a už v 10. minutě měli blízko ke gólu. K hlavičce se ve vápně protlačil Fridriech a trefil břevno. Uruguayský útočný fotbal měl směrem dozadu problémy, které v 18. minutě nevyřešil ani gólman Muslera. Střelu Schweinsteigera zdálky vyrazil pouze břed sebe a dobíhající Müller neměl problém trefit odkrytou branku.

Hrdina předchozího okamžiku Bastian Schweinsteiger, který měl kvůli absenci obránce Lahma kapitánskou pásku, ale téměř vzápětí zařídil vyrovnání. Tak dlouho si hrál na polovině hřiště s míčem, až o něj přišel a protiútok 3 na 2 zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč Cavani.

00:00 / 00:00

Střetnutí o bronz viděl reportér Michal Jurman

Po poločase Uruguay dokonce vývoj duelu otočila. Centr z pravé strany hřiště uklidil parádní ranou z voleje k pravé tyči Diego Forlán.

Jenže vedení vydrželu Jihoameričanům pouze pár minut. Po centru Boatenga podcenil Muslera výšku jeho nákopu a Marcel Jansen nemohl netrefit odkrytou branku.

Oba týmy poté útočily spíše z povinnosti a dbaly hlavně na obranu, z jediného velkého zmatku v soupeřově obraně ale Němci rozhodli. V 82. minutě se k odraženému míči dostal Sami Khedira a hlavičkou zajistil Německu po čtyřech letech další bronzové medaile.

Ty jim mohl v posledních minutách o něco oddálit Forlán, jeho přímý kop ale skončil na břevně Buttovy branky.

Uruguay - Německo 2:3 (1:1)

Branky: 28. Cavani, 51. Forlán - 19. Müller, 56. Jansen, 82. Khedira. Rozhodčí: Archundia (Mex.) - Vergara (Kan.), Torrentera (Mex.). ŽK: Pérez - Cacau, Aogo, Friedrich. Diváci: 36.254.

Uruguay: Muslera - Fucile, Lugano, Godín, Cáceres - M. Pereira, Pérez (77. Gargano), Arévalo Ríos - Suárez, Forlán, Cavani (88. Abreu). Trenér: Tabárez.

Německo: Butt - Boateng, Friedrich, Mertesacker, Aogo - Khedira, Schweinsteiger - Müller, Özil (90. Tasci), Jansen (81. Kroos) - Cacau (73. Kiessling). Trenér: Löw.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít