Nemocného fotbalistu Čišovského v Letkově u Plzně podpořili spoluhráči i Dominik Hašek

Řada známých osobností i stovky fanoušků podpořily svou účastí charitativní akci v Letkově u Plzně ve prospěch nemocného slovenského fotbalisty Mariána Čišovského. Stoper plzeňské Viktorie trpí od loňského roku amyotrofickou laterální sklerózou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O Mariána Čišovského, který v Rumunsku hrál, se média zajímala už při příletu | Foto: Michal Jurman

Představili se bývalí hokejisté Martin Straka a Jaroslav Špaček i někdejší Čišovského spoluhráči Pavel Horváth nebo Matúš Kozáčik. Dorazil i samotný Čišovský.

Vynikajícímu hokejovému brankáři let minulých, Dominiku Haškovi, tato nemoc není neznámá. Jeho blízký přítel a šéf jeho charitativního projektu z Buffala totiž amyotrofické laterální skleróze podlehl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Vladislava Janouškovce z charitativní akce pro Mariána Čišovského v Letkově u Plzně

„Měl jsem možnost strávit čas s tím člověkem. Není to nic příjemného. Je hrozně důležité, aby rodina a kamarádi byli co nejvíc nápomocní. Jsem rád, že právě kluci z Plzně, kteří s ním hráli, podporují takovéhle akce,“ řekl legendární hokejový gólman.

„Celé blízké okolí mu co nejvíc pomáhá. ‚Čišo‘ se drží statečně a bojuje, jako bojoval na hřišti. Nic nevzdává a do každého dne jde s tím, že bojuje o to nejcennější,“ říká Čišovského kamarád, krajan a někdejší spoluhráč z Plzně Marek Bakoš.

Výtěžek charitativní akce putuje na konto Spolku 28, který založili spoluhráči a přátelé fotbalisty Mariána Čišovského na podporu jeho boje proti zákeřné nemoci.

Vladislav Janouškovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme