Nenecháme se vydírat, říká starostka Prahy 10 Kleslová o směně Ďolíčku

Duel 16. kola Synot ligy mezi Bohemians a Slováckem může být poslední fotbalovou událostí, kterou pohostí populární Ďolíček. Vršovický stadion patří společnosti Bohemians Real, která chce pozemky využít jinak a klubu dala výpověď. O osudu Ďolíčku rozhodne svět byznysu a politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion fotbalistů Bohemians 1905

Stadion fotbalistů Bohemians 1905 | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Většina zainteresovaných stran se dušuje, že fotbal podle nich nesmí z oprýskaného, ale pro fanoušky Bohemians útulného a kouzelného prostoru zmizet. Jenom vlastník stadionu, společnost Bohemians Real, chce přesný opak

Absurdní situaci chtělo bývalé vedení Prahy 10 řešit výměnou Ďolíčku za sousední pozemek s doplatkem 49 milionů korun. Byla to jedna z posledních věcí, kterou stihlo před říjnovými volbami schválit odstupující zastupitelstvo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyjádření starostky Prahy 10 Radmily Kleslové k situaci v Ďolíčku získal reportér ČRo Jan Kaliba

Jenže smlouvu musí ještě formálně schválit i celopražský magistrát a mezitím se po výměně vedení městské části změnil názor Prahy 10 na tenhle problém.

„Nevím ještě, jak to budu řešit, ale rozhodně se směnou nesouhlasím. Budeme jedna s klubem, nechceme o něj přijít, ale rozhodně se nenecháme vydírat,“ říká nová starostka Prahy 10 Radmila Kleslová z hnutí ANO.

Přehrát

00:00 / 00:00

Historie a tradice se nedají koupit, bylo by to smutné, říká prezident Bohemians Antonín Panenka o stěhování z Ďolíčku

Reaguje tak na nedávné vyjádření akcionáře Bohemians Real Lukáše Eichingera, že této společnosti coby vlastníkovi nic nebrání stadion zbourat. Momentální situaci označil Eichinger pro Český rozhlas za značně nepřehlednou, na obšírnější komentář čas nenašel.

Původní dohodu s majitelem stadionu o výměně pozemků a doplatku současná starostka ctít nechce a poukazuje i na novou situaci na velkém pražském magistrátu.

Místní by prý neměli kde parkovat

„Bylo to před volbami. Dnes už je jiná primátorka, jiné vedení. Nevíme, jak se k tomu současné vedení bude stavět, ale budeme na všem spolupracovat i s klubem Bohemians, ale tak, aby to bylo jak pro klub, tak pro občany Prahy 10 zajímavé,“ plánuje starostka městské části.

„Směna mi přijde špatná už proto, že na pozemku vedle by něco vyrostlo a občané Prahy 10, kteří tam bydlí, by těžko mohli třeba parkovat. Budu se snažit získat členy rady, abychom to řešili jiným způsobem,“ vrací problém se stadionem Bohemians zase o krok zpátky starostka Prahy 10 Kleslová.

Podle poslední verze ultimáta mají radní čas na jednání do konce roku. Až tedy dnes po desáté hodině večerní v Ďolíčku skončí zápas Bohemians proti Slovácku, nikdo z diváků nebude mít jistotu, že jestli se tam ještě někdy na fotbal bude moci vrátit.

Ďolíček - stadion fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 | Foto: Český rozhlas

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme