Není titul jako titul, vědí bývalí sparťané ve fotbalové Plzni

Fotbalisté Viktorie Plzeň zřejmě ještě teď pokračují v oslavách mistrovského titulu. Sobotní výhrou 3:1 nad Ostravou získal západočeský klub ligové prvenství poprvé v historii. Řada jednotlivců z plzeňského kádru ovšem už mistrovské oslavy zažila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Viktoria Plzeň s pohárem pro mistra fotbalové ligy | Zdroj: ČTK

Někteří právě s Baníkem, Petr Trapp se Slavií, ale nejpočetnější skupinu těch, kteří mistrovský pocit znají, tvoří bývalí sparťané. A hlavně v jejich případě platí, že není titul jako titul.

Pokřik „mistři, mistři" znají Pavel Horváth, Jan Rezek a Daniel Kolář už z pražské Letné. Ale poslouchat ho ve Štruncových sadech, to je tak nějak sladší a emotivnější.

„Ve Spartě se prostě ten titul čeká,“ říká Pavel Horváth coby kapitán týmu, od kterého se titul před sezónou rozhodně nečekal. Jan Rezek dokonce v žertu prohlásil, že slaví svůj první titul, protože ty, které získal se Spartou, se nepočítají.

„Ne, ne. Já jsem to samozřejmě řekl v euforii. Jsem samozřejmě vděčný, že jsem ve Spartě byl. Se Spartou se od začátku sezony s titulem počítá, ale myslím si, že styl, jakým jsme titul získali s Plzní, je specifický. Je to opravdu krásný pocit.“

Pro trio bývalých sparťanů Horváth, Kolář, Rezek o to krásnější, že Plzeň titul vyfoukla právě Spartě, která se jich více či méně lehkomyslně zbavila. A totéž platí pro Milana Petrželu, který na Letné odsloužil jen první polovinu mistrovské sezóny 2007, a Davida Limberského.

Ten Spartou také prošel, ale žádný titul mu nenáleží ani částečně. Teď spolu vytvořili základ týmu, který ligu vyhrál stylem start-cíl a kapitán Horváth je na něj právem pyšný.

„Je prostě vidět, že mužstvo zůstalo celou dobu pohromadě. Jsou tu hráči, kteří přesahují rámec české ligy a to, co někteří lidi předváděli, byly životní výkony. Jen doufám, že to pro ně tímto nekončí, že by se třeba mohli objevit i v nároďáku," naznačuje Horváth, že ziskem titulu příběh zdaleka není u konce. 20. června se Plzeňští dovědí jméno svého soupeře pro druhé předkolo Ligy mistrů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme