Není to nic vážného, říká k problémům s lýtkem kapitán Rosický

Tomáš Rosický má problémy s lýtkem a neodcestoval s národním fotbalovým týmem na soustředění do Rakouska. Tohle souvětí zní osmnáct dnů před začátkem evropského šampionátu zlověstně. Ale zasazeno do širších souvislostí není situace tak vážná a reprezentační trenér Michal Bílek nového kapitána ani tvůrce hry hledat nemusí, i když to provizorně pro jistotu udělal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Bílek i fanoušci národního týmu se naopak mohou těšit, že na rozdíl od toho minulého zastihne letošní Euro Tomáše Rosického v dobrém zdravotním stavu i herní pohodě. Do Švýcarska tehdy záložník Arsenalu kvůli zranění vůbec neodcestoval, kdežto teď se těší, že si do Polska a nejlépe i později na Ukrajinu přenese svou pohodu z anglické ligy.

„Měl jsem velmi dobrou sezonu, jsem s ní více než spokojený. Zařadil jsem se zpátky do sestavy, z tohoto pohledu jsem nadšený. Můžeme možná mluvit i o tom, že to byla moje nejlepší sezona v Arsenalu,“ říká Rosický, jehož úlohy v Arsenalu a reprezentaci jsou si v současnosti podobnější než kdykoli v minulosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si myslí, že problémy s lýtkem mu mohou před EURO paradoxně pomoct

V klubu se stal po svém uzdravení a Fabregasově odchodu vůdčí postavou a mozkem týmu, v národním mužstvu to platí už dlouho. I proto jakákoli zmínka o narušení jeho křehkého zdraví vyvolává okamžitou reakci. Tou poslední je povolání Vladimíra Daridy na soustředění do Rakouska, kam se Rosický kvůli problému s lýtkem přesune až během dneška.

„Nemělo by to být nic vážného. V posledním zápase, co jsme hráli s Arsenalem, jsem musel v poločase střídat, ale ve svalu není nic porušeného. Počkám na Pavla Koláře, až se vrátí z hokeje, a pak odjedu za ostatními na soustředění. Jde jen o to, abych se pomalu vrátil do tréninkového rytmu. Budu v pořádku,“ nepřipouští poplach reprezentační kapitán a na své lehké zdravotní potíži naopak hledá pozitiva.

„Únava po sezoně byla veliká, paradoxně mi to může pomoct, že si odpočinu.“

Regenerace bude mít v Rosického případě během rakouského soustředění před tréninkem přednost a speciální program má trenér Bílek ve Štýrsku přichystaný také pro lehce zraněného brankáře Drobného, ještě v neděli pozdě večer za Bordeaux nastoupivšího Plašila a vítězství v Lize mistrů slavícího Čecha, který se jako poslední článek připojí k mužstvu ve středu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme