Nesouhlasím s tím, aby se korupce zametala pod koberec, říká Golda

Předseda disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky Jiří Golda rezignoval na svou funkci, a sice kvůli tomu, že vedení asociace v čele s Miroslavem Peltou hodlá přenechat vyšetřování údajné korupční kauzy pouze policii. Disciplinární komise bude veškeré případné korupční kauzy řešit až na základě výsledků vyšetřování policie. O novém postupu při řešení korupčních kauz rozhodl výkonný výbor fotbalové asociace na svém zasedání právě dnes.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda | Zdroj: ČTK

„Nesouhlasím s tím, že by se korupční kauzy měly zametat pod koberec,“ uvedl Jiří Golda ve svém prohlášení. Výkonný výbor totiž doplnil do disciplinárního řádu články, podle kterých by podobné případy, jakým se disciplinárka zabývala v posledních měsících, měla řešit jen policie. Miroslav Pelta to vysvětluje tím, že chce uklidnit situaci v českém fotbale, nicméně tvrdí, že nikdo nebude v tomto případu omilostněn, pokud se mu prokáže vina.

„Fotbal má problém, a to velký problém. Můj názor je takový, že by se k němu měl postavit čelem a celou věc transparentně vyřešit. Rozhodnutí, které dnes přijal výkonný výbor, je v rozporu s tím, co chci dělat já. Proto jsem se rozhodl rezignovat,“ řekl Golda v rozhovoru pro Radiožurnál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Golda se vyjádřil ke své rezignaci na post předsedy disciplinární komise FAČR

„Bez ohledu na to, co se teď kolem toho bude dít, ta kauza se zamete pod koberec. Pánové z asociace argumentují tím, že fotbal potřebuje hlavně klid na práci a na jednání se sponzory. Něco ve stylu ‚pojďme to už nechat být a jedeme dál‘. A toho já se účastnit nechci a nebudu,“ razantně se od rozhodnutí výkonného výboru distancoval Golda.

Osobně mu prý nevadí, aby se věcí zabývala policie, ale nelíbí se mu, že se k tomuto rozhodnutí dospělo uprostřed takto závažné kauzy.

"Co si myslíte, že teď policie s celým případem udělá? Nic!" myslí si Jiří Golda.

Vyšetřování celé údajné korupční aféry se táhne už od září, kdy se k Miroslavu Peltovi dostavil šéf Sparty Daniel Křetínský a měl mu předat informaci o uplácení v českém fotbale. Křetínský má do 7. února dodat konkrétní důkazy, v opačném případě by ho měl stihnout trest.

Disciplinární komise se konkrétně zabývala loňským zápasem Jablonec – Plzeň. Bývalý ligový rozhodčí Tomáš Adámek v dopise uvedl, že před tímto zápasem obdržel od někdejšího manažera Čáslavi a Táborska Martina Svobody úplatek 200 000 korun za to, že ovlivní zápas ve prospěch Viktorie.

Zástupci západočeského klubu ale jakoukoli korupci odmítají a Adámkovo nařčení odmítl i sám Martin Svoboda.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme