Nevím, proč by Pilař neměl být nominován, divil se kouč Vrba

Případ fotbalisty Václava Pilaře je stále třaskavým tématem a pro plzeňský klub citlivým a nepříjemným. Minulý týden v neděli vedení i kouč Viktorie Pavel Vrba seznali, že hráč, který projevil zaječí úmysly, není připravený na zápas a proti Příbrami nebyl ani na lavičce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

11. kolo první fotbalové ligy FC Viktoria Plzeň - FK Viktoria Žižkov 23. října v Plzni. Václav Pilař z Plzně (vpravo) a Mateusz Slodowy ze Žižkova | Zdroj: ČTK

Plzeň prohrála, a i když se kauza Pilařova možného odchodu do Wolfsburgu ještě zdaleka nevyřešila, v posledním podzimním kole bylo všechno jinak. Na milost vzatý reprezentační záložník se stal jedním ze strůjců vítězství Viktorie 4:1 nad Bohemians 1905.

Plzeňský trenér Pavel Vrba komentoval naznačený rozpor - že Pilař za vyhrocené situace jednou hraje a podruhé nikoli - jako tu nejpřirozenější věc na světě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Plzně Pavel Vrba neviděl žádný důvod, proč by Václav Pilař neměl být k utkání s Bohemians 1905 nominován

„Nehrál prostě proto, že se kolem něj před zápasem s Příbramí rozšířila nějaké mediální bublina, která nebyla úplně optimální, proto jsme se rozhodli ho nenominovat. Patří ale do kádru, je naším hráčem až do konce června, proto nevidím důvod, proč by teď nemohl být nominovaný.“

A jak je kouči Viktorie téma Pilař příjemné, naznačuje také obsáhlost odpovědi na otázku, jestli byl tentokrát – po skoro týdenních tahanicích o jeho případný přestup do Wolfsburgu - na zápas mentálně lépe připravený a jestli ho zvládl.

„S výkonem Vency Pilaře jsem byl spokojený.“

Poslat před novináře samotného Pilaře, toho se vedení klubu a ostatně i samotný střelec třetího gólu báli jako čert kříže, a tak na věc vyzrála jen televizní stanice, která utkání vysílala. Ta chytře zvolila mrštného záložníka hráčem utkání, který podle smlouvy o vysílacích právech musí přijít do studia odpovědět na několik otázek.

Nic objevného ale pochopitelně o zašmodrchaném případu neřekl. Stejně jako trenér Vrba, když se přece jen rozpovídal, a to o Pilařově budoucnosti v jarní části sezóny.

„Byli bychom samozřejmě radši, kdyby Venca zůstal, protože do naší hry vnesl jiskru. Ve stranách máme dnes dva rychlé hráče, kteří jsou nebezpeční. Z tohoto pohledu je samozřejmě pro trenéra odchod každého takového hráče nepříjemnost.“

A totéž pro všechny zúčastněné platí také o celé Pilařově přestupové epizodě.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme