Neymar zůstal při premiéře na Nou Campu ve stínu Messiho

Až do ranních hodin slavili v centru Katalánska fanoušci fotbalové Barcelony drtivou výhru svého týmu nad brazilským Santosem 8:0. Katalánští Blaugranas díky ní vyhráli Gamperovu trofej a nechyběla u toho poprvé v domácím zápase ani nejdražší posila v historii klubu, Brazilec Neymar. Ten ale na duel proti svému bývalému zaměstnavateli nebude vzpomínat zrovna dvakrát nejlépe.

Lionel Messi (vlevo) a Neymar v barcelonském dresu

Lionel Messi (vlevo) a Neymar v barcelonském dresu | Zdroj: Reuters

Když na zaplněný Nou Camp vyběhl Brazilec Neymar, strhl se sice z úst více než 81 tisíc fanoušků hlasitý jekot, rozhodně ale zdaleka ne takový, jako když chvíli před tím vstoupil do fotbalové arény král Messi. Jen jméno toho Argentince začaly tribuny vyvolávat, čímž daly jasně najevo, že jejich obdiv si bude muset jednadvacetiletý Brazilec teprve zasloužit.

„Obávám se, jak jim společně bude v útoku šlapat. Messi je více ve hře, ale Neymar zase umí skórovat. Doufám, že to bude fungovat,“ těšila a zároveň se obávala toho, až se do útoku postaví obě hvězdy společně, fanynka Barcelony Maria.

V úterý v přípravném utkání v Gdaňsku se na hřišti Messi s Neymarem nepotkali a také tentokrát zůstal od začátku Neymar pouze na lavičce. Fanouškům Barcelony to ale nijak nevadilo. Hlavně proto, že od prvních sekund byl na hřišti pouze jeden muž.

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Jurmana z utkání Barcelony, ve kterém nastoupili společně Messi s Neymarem

Messi už v 8. minutě otevřel z úhlu skóre, hned na to na sebe navázal brazilské obránce a dezorientovaný Léo si srazil míč do vlastní brány. Pak už jen rodák z Rosaria dělal to, co umí nejlépe: rozdával míče a sledoval, jak skóre utěšeně narůstá.

„Hraje skvěle, když má míč u nohy, je jako kouzelník. On je král, on je ten, kdo dělá show, a dělá ji dobře,“ nastiňuje názor asi každého obyvatele Barcelony fanoušek Xavi.

Messi společně s Neymarem nakonec strávil na hřišti ve druhém poločase necelých 17 minut, vzájemná souhra přitom příliš nefungovala. Zatímco ale střídajícího Argentince provázely létající jiskry od tleskajících dlaní, Neymar si zřejmě bude muset na podobný projev úcty v Katalánsku ještě počkat.

Brazilci doufají, že přestup Neymara do Barcelony pomůže jejich reprezentaci

Fanoušci Blaugranas sice na večer, kdy získali Gamperovu trofej, nezapomenou, ne ale proto, že se o ni zasloužil Brazilec Neymar, ale proto, že se utvrdili v tom, že králem Nou Campu zůstává i po domácí premiéře trenéra Martina stále Messi.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít