Nic nepřeceňuji, takové výkony musíme opakovat pořád, říká trenér Teplic Ščasný

Fotbalisté Teplic zvítězili v dohrávce devátého ligového kola v Příbrami 4:0. V necelé třetině soutěže jsou tak v tabulce třetí. Přitom minulou sezonu se Severočeši zachraňovali a nejvyšší soutěž uhájili až v samotném závěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Zdeněk Ščasný udílí pokyny při své premiéře na teplické lavičce. | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Trenér Zdeněk Ščasný však přehnanou spokojeností po úspěšném startu rozhodně nehýří.

Pane Ščasný, ono se říká, že co vás nezničí, tak vás posílí. Jak moc velký vliv má na současné výkony Teplic minulá sezona, kdy jste se zachraňovali až do samého konce?

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem teplických fotbalistů natáčel Jaroslav Plašil

Myslím, že v tomhle případě to spolu vůbec nesouvisí. Teplice loni nebyly mužstvem, které by mělo hrát tak dole, ale tak to prostě někdy je. Minulá sezona byla samozřejmě frustrující a pro nás hodně náročná. Nic ale přeceňuju. Výkony musíme pořád opakovat a navazovat na ně.

Takže říkáte, že nejste tak dobří, jak to momentálně vypadá…

Tak jsem to samozřejmě nemyslel. Vážím si toho, že všechny výsledky jsme si uhráli sami naší hrou. Byť například v Mladé Boleslavi to nevyšlo, ale i tam jsme byli lepším týmem. Takže se vší úctou a pokorou říkám, že hrajeme velmi dobře. A chci, abychom v tom pokračovali.

Teplice vyhrály v Příbrami 4:0 a v Gambrinus lize jsou už třetí

Číst článek

Jak se změnila atmosféra v kabině a během tréninku? Jakou mají hráči chuť?

Atmosféra je oproti loňsku diametrálně odlišná. Znova říkám, že loni to bylo frustrující. Do soutěže jsme vstoupili špatně, na jaře jsme měli spoustu hráčů vykartovaných a zraněných. Nechytili jsme úvod a pak už to jelo. Mužstvo ale ukázalo charakter a sílu. Teď už je to o něčem jiném. Dobře jsme posílili a dobře jsme začali. Teď je to výborné.

Nakolik vám pomohlo nové pravidlo, které dovoluje využívat více cizinců narozených mimo Evropskou unii?

Tak samozřejmě pomohlo. Pořád je ale opomíjený Honza Krob, který hraje výborně. On vlastně přišel taky. To pravidlo nám ovšem vážně pomohlo, protože jsme se mohli poohlédnout po hráčích z venku, kteří přinesou ještě něco navíc.

Žádný z klubů na světě nemá šanci to ovlivnit, říká ředitel fotbalových Teplic

Číst článek

Můžete nyní využít naplno vašich zkušeností ze zahraničních angažmá. Jak moc vám pomáhá, že jste s cizinci pracoval hodně už dříve?

Určitě mi to pomáhá. Více než práce s nimi mi však pomohlo to, že v cizině mám spoustu kamarádů a známých, takže s k těmto hráčům mohu dostat.

Je složitější komunikovat s cizinci? Oni nemusí rozumět české mentalitě, vtipům…

Složité to je hlavně pro ně. Když přijdete venku do kabiny a nevíte, čemu se ostatní smějí, tak musíte být hodně silný, abyste se s tím vypořádal. Sám jsem to zažil. Je to na druhou stranu na nich, aby se snažili novou řeč naučit.

Takže je na ně tlak, aby se naučili česky?

Hodiny češtiny mají a berou je. Samozřejmě střídavě úspěšně. Kluci se ale s nimi jak anglicky, tak francouzsky domluví. Problém v tom není.

Jaroslav Plašil, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme