Nic nového Křetínský u komise neřekl, jen se opřel do Paclíka

Na pražském Strahově to vypadalo, jako by tam dorazila ochraptělá rocková hvězda. Šéfa Sparty Daniela Křetínského při vystupování z luxusního auta i později na chodbách sídla Fotbalové asociace fotografové a novináři málem umačkali. Ale nic podstatného od něj po zasedání disciplinární komise o korupci v českém fotbale, na kterou v září poprvé upozornil, neslyšeli. Konkrétní byl Křetínský jen při vzkazu Tomáši Paclíkovi, který svůj plzeňský klub v poslední době před nařčením z korupce sveřepě brání a nebere si servítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Křetínský | Zdroj: ČTK

„Pan Paclík vyvolává naprosto nesmyslnou hysterii, která má zcela jasný cíl, a tím je vytvořit tlak na disciplinární komisi. Dál už to komentovat nebudu. Můj zájem je spolupracovat s orgány, která vyšetřuje tuto kauzu, tak, aby byla vyšetřena řádně.“

A to podle Daniela Křetínského evidentně obnáší nechat zatím veškeré údajné důkazy zamčené v šuplíku a klíč zapůjčit jenom několika vyvoleným. Jedním z nich se v blízké době stane i předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Disciplinární komise vyslechla Daniela Křetínského, zásadní nové informace od něj ale nezískala

„Nic mi nepouštěl ani neukazoval, řekl mi, jaké typy důkazů jsou k dispozici. V následujících dnech se s nimi budu seznamovat a pak se společně s komisí dohodnu na dalším postupu.“

Golda se od Křetínského mezi čtyřma očima dověděl prakticky totéž, co šéf českého fotbalu Miroslav Pelta skoro před čtvrt rokem. Pelta tehdy okamžitě označil Křetínského informace za zdrcující, na Goldu takový dopad neměly.

„Nejsem z toho zdrcen. Práce moje a disciplinární komise je mimo jiné o tom, že musíme řešit takovéhle věci. Kdybych byl z těch informací zdrcen, neměl bych tu co dělat. Svým způsobem jsem rád, jestli to tak mohu říct, že budu schopen posunout tu kauzu někam dopředu a uzavřít ji,“ říká předseda disciplinárky, který na rozdíl od Pelty ještě neví, na kterou stranu se přidat.

A stále připouští obě možnosti - buď se uplácení rozhodčích před jarním ligovým zápasem Jablonce s Plzní prokáže, a trest by tak hrozil i vedoucímu týmu nejvyšší soutěže, nebo se Křetínského důkazy ukážou jako slabé či nevěrohodné. Pak by disciplinárka postavila na pranýř právě předsedu sparťanského představenstva.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme