Nizozemsko je blízko osmifinále MS

Fotbalisté Nizozemska vyhráli svůj druhý zápas ve skupině E nad Japonskem 1:0 mají téměř jistou účast ve vyřazovacích bojích. Jedinou branku duelu dal v 53. minutě tvrdou ranou Wesley Sneijder.

Zaplněný stadion v Durbanu sleduje, jak brankář Kawashima nezvládl vyrazit Sneijderovu střelu | Zdroj: ČTK

Tradičně v oranžových dresech hrající Nizozemci byli po většinu utkání lepší a častěji se dostávali do nebezpečných zakončení. Zajímavější byla z pohledu diváka druhá půle, ve které se holandský celek hned z kraje ujal vedení.

Centr Van der Vaarta sice nezvládl před brankou zpracovat ani Kuyt ani Van Persie, druhý jmenovaý ale míč přistrčil Wesleymu Sneijderovi. Ten ho napálil prudce na bránu, brankář Japonska Kawashima sice vystihl směr, ale prudkou ránu vyrazit nezvládl.

00:00 / 00:00

Duel Nizozemsko - Japonsko sledoval reportér Michal Jurman

Negativní výsledek se prostřednictvím střel snažil zvrátit Okubo, ale vytáhlého gólmana Stekelenburga překonat nezvládl.

Naopak Nizozemci měli velké šance výsledek pojistit – střídající Ibrahim Affelay dvakrát běžel sám na gólmana, pokaždé ale trefil vyběhnuvšího Kawashima.

Vůbec nejlepší příležitost ke skórování promarnilo Japonsko s koncem devadesáté minuty. Rovněž čerstvý muž na hřišti Okazaki dostal výbornou přihrávku za obranu, ale levou nohou o pár centimetrů zblízka přestřelil.

Nizozemsko - Japonsko 1:0 (0:0)

Branka: 53. Sneijder. Rozhodčí: Baldassi - Casas, Maidana (všichni Arg.). ŽK: Van der Wiel (Nizozemsko). Diváci: 62.010.

Nizozemsko: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong - Kuijt, Sneijder (83. Afellay), Van der Vaart (72. Elia) - Van Persie (88. Huntelaar). Trenér: Van Marwijk.

Japonsko: Kawašima - Nagatomo, Nakazawa, Tulio, Komano - Abe - Hasebe (77. Okazaki), Macui (64. Nakamura), Endo, Okubo (77. Tamada) - Honda. Trenér: Okada.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít