Nizozemsko na úvod ME zaváhalo, podlehlo Dánsku 0:1

Fotbalisté Dánska zvládli úvodní duel skupiny B mistrovství Evropy. Vítězství 1:0 nad Nizozemskem zařídil svým gólem Krohn-Dehli.

Krohn-Dehli běží slavit jediný gól zápasu

Krohn-Dehli běží slavit jediný gól zápasu | Zdroj: ČTK

Nizozemsko jako favorit duelu začalo aktivně, kombinace současných vicemistrů světa ale rozebírali obranu Dánska jen po pokutové území. Střely z pětadvaceti metrů často jen protáhly gólmana Andersena, ale mířily nad branku.

Dánové moc útočných ztečí nepředvedli, ta jediná pořádná ale znamenala jediný gól. Centr z levé strany tečoval obránce van der Wiel pouze ke Krohnu-Dehlimu, ten udělal kličku nizozemské obraně a zamířil tvrdou ranou mezi nohy gólmana Stekelenburga.

Od té doby Dánové sice občas zaútočili, ale do pokutového území se nijak zvlášť nehrnuli. To Nizozemsko zkoušelo ze všech stran najít cestu před branku soupeře. Ještě v první půli pálil Robben z 20 metrů do tyče, ve druhé půli pak střídající Huntalaar nevyužil největší příležitost.

Sám proti Andersenovi na Dána nevyzrál, dorážející van der Vaart nezvládl už Andersenovi sebrat míč.

Ve skupině B je tak o drama postaráno, Dánsko bylo považováno za papírově nejslabší tým skupiny, je postup by byl v konkurenci Německa, Portugalska a právě Nizozemska překvapením.

Nizozemsko - Dánsko 0:1 (0:1)

Branka: 24. Krohn-Dehli. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Žunič (všichni Slovin.). ŽK: Van Bommel - S. Poulsen, Kvist. Diváci: 35.923.

Nizozemsko: Stekelenburg - Van der Wiel (85. Kuijt), Heitinga, Vlaar, Willems - Van Bommel, N. De Jong (71. Van der Vaart) - Robben, Sneijder, Afellay (71. Huntelaar) - Van Persie. Trenér: Van Marwijk.

Dánsko: Andersen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S. Poulsen - Kvist, Zimling - Rommedahl (84. Mikkelsen), Eriksen (74. Schöne), Krohn-Dehli - Bendtner. Trenér: Olsen.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít