Nizozemští fanoušci dostali instrukce pro cesty na EURO v Polsku a na Ukrajině

Fanoušci nizozemského fotbalového týmu dostali rady, jak se chovat na evropském fotbalovém šampionátu. Ten začíná 8. června v Polsku a na Ukrajině. Nizozemská fotbalová asociace vydala pro ty, kdo se na EURO chystají, speciální příručku. Dozvědí se v ní, na co si dát v zemích pořádajících mistrovství pozor a čeho se vyvarovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemští fanoušci slaví v Eindhovenu postup své reprezentace do semifinále MS | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Informační brožura například upozorňuje nizozemské řidiče, že v obou zemích platí nulová tolerance alkoholu za volantem. Fanoušci se z ní také dozvědí, že na Ukrajině hrozí za kouření marihuany vězení.

Příručka Nizozemce upozorňuje na to, že katolické Polsko a postsovětská Ukrajina neznají tak liberální přístup k homosexuálním občanům, jako jejich vlast.

Na zápasy oranžového týmu se do Polska a na Ukrajinu chystají tisíce Nizozemců. Ministerstvo zahraničí proto oznámilo, že v pořadatelských zemích posílí konzulární službu pro případ eventuelních problémů, do kterých by se nizozemští fanoušci mohli dostat.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme