Nová ortopedická klinika na Bulovce poslouží i fotbalistům

V pražské fakultní nemocnici Bulovka se odpoledne uskuteční inaugurace Ortopedické kliniky, které byl letos v únoru přiznán statut Mezinárodní fotbalové federace FIFA Medical Centre of Excellence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal Slovensko - Česko (2:2) | Foto: Tomáš Adamec

Klinika bude zajišťovat mimo jiné komplexní zabezpečení pro fotbalisty na všech výkonnostních úrovních, ale i možnost doplnění znalostí pro trenéry a lékaře působící ve fotbale.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lékař fotbalistů Sparty Praha Jiří Váchal ve Světě o desáté.

Lékař fotbalistů Sparty Praha Jiří Váchal upozorňuje, že na fotbalisty se každým rokem kladou větší nároky a jejich zátěž stále stoupá. „Fotbalisté mají každým rokem více a více zápasů. V některých případech až v řádech desítek zápasů,“ přiblížil Váchal.

Podotkl také, že se i díky tomu zvýšil počet zraněních vzniklých z přetížení pohybového aparátu. „Přibylo také na rychlosti, což s sebou nosí lehce zvýšenou agresivitu, myslím samozřejmě sportovní, která ale potom může vést i ke tvrdším kontaktům mezi hráči,“ řekl lékař.

Pro fotbalisty především na té nejvyšší úrovni je důležitá také regenerace po zápasech. „Před patnácti lety byly regenerační programy v začátcích. Z daleka se nekladl na regeneraci takový důraz. Dnes si to valná většina hráčů uvědomuje a podle toho se chová,“ prozradil Váchal.

Lékařské centrum Mezinárodní fotbalové federace se chce ve svých studiích zaměřit také na mládežnický a dětský fotbal.

Martina Mašková, Alice Kottová, Anna Baumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme