Nováček Gambrinus ligy Brno zvládl úvodní zápas, Budějovice přehrály Olomouc

Fotbalisté ligového nováčka Zbrojovky Brno zvítězili v úvodním kole překvapivě v Uherském Hradišti nad domácím Slováckem 1:0. České Budějovice v úvodním kole Gambrinus ligy porazily Olomouc, z penalty se trefil Otepka.

První kolo první fotbalové ligy 1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 28. července v Uherském Hradišti. Vlastimil Daníček ze Slovácka (vpředu), Pavel Mezlík (vlevo) a Pavel Zavadil z Brna | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc (1:0 0:0)

V úvodu utkání se Olomouci zranil brankář Zlámal a musel jo nahradit Šustr. Šance byly k vidění až ve druhé půli. Rýdelova dělovka v 52. minutě jen otřásla břevnem olomoucké branky. Domácí byli nebezpečnější. Hanáci si ohrožovali jejich branku jen ze střední vzdálenosti.

V 63. minutě srazil Škerle v pokutovém území Rýdela, rozhodčí vytáhl červenou kartu a nařídil penaltu. Z té nedal Otepka Šustrovi žádnou šanci.

1.FC Slovácko - Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)

Od začátku aktivnější hosté se prosadili hned 5. minutě, kdy po rohovém kopu mířil hlavičkou k tyči Pernica. Další šance Brna měli na kopačkách Šoljič a Švancara, ale neuspěli.

Domácí mohli vyrovnat po přestávce, jenže Doležalovi s z Trousilova centru štěstí nepřálo. A protože to byla od Slovácka šance ojedinělá, tři body si do Brna odvezla Zbrojovka.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít