Nový majitel už úřaduje na Baníku, klub o jeho příchodu mlčí

Václav Brabec se poprvé objevil na Bazalech jako nový majitel Baníku Ostrava. Sešel se tam s bývalým vlastníkem Petrem Šafarčíkem a dalšími členy vedení klubu. Začala tak nová éra nejhoršího týmu Synot ligy, která by měla v budoucnosti skončit velkým návratem mezi tuzemskou elitu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V prvním přípravném zápase Baník prohrál se Sigmou, mezitím se intenzivně jedná o změně majitele | Zdroj: ČTK

Že má Baník od pátku nového majitele je veřejným tajemstvím. Nejhorší klub fotbalové ligy ovšem na toto téma i po několika dnech mlčí. Na ostravský magistrát ale oficiální informace dorazily.

„V téhle chvíli jsme kontaktovali bývalého majitele Baníku, který nám potvrdil, že došlo ke změně akcionářské struktury. Klub přebírá nový majitel,“ potvrdil náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek z ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novinky z Baníku Ostrava zjišťuje reportér ČRo Radim Sajbot

Dosavadní vlastník Petr Šafarčík prodal novému majiteli Václavu Brabcovi celý svůj podíl. Tedy 95 % akcií klubu. „Pevně doufáme, že to znamená ekonomickou stabilizaci klubu, což je v současnosti asi největší problém Baníku Ostrava,“ dodal náměstek primátora.

Václav Brabec byl jako nový majitel klubu k vidění na Bazalech poprvé v pondělí odpoledne. Do jaké míry už úřaduje, to ale nechtěl mluvčí Baníku Tomáš Svoboda přiblížit. „Nedá se to specifikovat,“ odpověděl na dotaz Českého rozhlasu.

Nicméně stále platí, že ani k dnešnímu dni se na struktuře vedení oddílu nezměnilo nic. Předsedou představenstva je stále Petr Šafarčík.

„V tomhle směru se zatím nic nezměnilo. Nejdřív se musí sejít valná hromada klubu, v rámci ní mohou tyto změny oficiálně proběhnout,“ vysvětluje mluvčí.

Kdo ale stál za posledními prodeji hráčů jako Pavlenka nebo Nahr, to už Svoboda říct odmítl. Jedno je jisté: Baník opět uzavřel opět se svými věřiteli splátkové kalendáře a požádal město o přidělení dotací na tento rok.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme