Nový míč má Euru 2016 přinést krásnou hru. Češi s nostalgií vzpomínají na nejhorší Roteiro

Na první pohled jsou všechny kulaté, ale přesto fotbalové míče pro mistrovství Evropy i světa prodělaly ve své historii dlouhý vývoj. S tím nejnovějším, pojmenovaným Krásná hra (Beau Jeu), se bude hrát příští rok na evropském šampionátu ve Francii a dnes v Praze ho oficiálně představili například Pavel Nedvěd či Milan Baroš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beau Jeu_detail 9.jpg | Foto: UEFA

„Je opravdu skvělý. Na noze drží neskutečně a myslím, že hráči dnes přivítají, že k noze spíš přibíhá, než aby odskakoval. Samozřejmě na sobě má vroubek, který tam v minulých rocích moc nebyl,“ pochválil míč pro Euro 2016 Pavel Nedvěd.

Přehrát

00:00 / 00:00

Beau Jeu, nový míč pro ME, je výborně ovladatelný. Čeští reprezentanti ale vzpomínají na kritizované Roteiro

Míč pro francouzské mistrovství Evropy má dva ventilky, aby byl dokonale vyvážený, a zdrsněný povrch, pro lepší ovladatelnost. Vyroben byl ve francouzských národních barvách. Prý je tak nejviditelnější.

Čeští fotbalisté míč chválí. S nostalgií ale vzpomínají na ten, který je napříč Evropou považován za ten nejhorší v posledních letech. „S Roteirem jsme dokázali v Portugalsku uspět. Škoda že jsme tehdy nevyhráli. Tehdy jsme na to měli mančaft i kvalitu,“ vzpomíná Milan Baroš.

„Byl to ten nejhorší balon. Byl strašně hladký, vypadal menší a každý si na něj stěžoval. Ale mám na něj fantastické vzpomínky. I každý můj spoluhráč na něj bude rád vzpomínat. S nejhorším míčem jsme hráli nejlepší fotbal,“ usmívá se Pavel Nedvěd.

Musíme být pozornější, varuje Pavel Nedvěd. Euro prý pařížské útoky neohrozí

Číst článek

Není pravděpodobné, že by český tým vychvaloval míč z Portugalska jen proto, že s ním dosáhl na velký úspěch, vždyť kdo si pamatuje, jakým balonem se hrál evropský šampionát v Anglii 1996.

Ale třeba se nakonec Beau Jeu bude svěřencům Pavla Vrby líbit, pokud s ním červnu stráví na turnaji více než tři zápasy základní skupiny. „Naši mohou uspět jen kolektivním fotbalem a souhrou. Český fotbal na to za trenéra Vrby má, takže šanci mají,“ věří Pavel Nedvěd.

Martin Charvát, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme