USA 0:1 Česko

Nový ročník Synot ligy bude možná samostatný. Valná hromada FAČR schválila změnu stanov

Valná hromada Fotbalové asociace ČR dnes jednomyslně schválila novou úpravu stanov, která pootevírá cestu k osamostatnění první a druhé ligy. Se změnami ve stanovách může nyní výkonný výbor rozhodnout o podepsání rámcové smlouvy s Ligovou fotbalovou asociací, čímž by se nejvyšší domácí ligové soutěže mohly osamostatnit, a to už před příští sezonou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda FAČR Miroslav Pelta gestikuluje během páteční valné hromady | Zdroj: ČTK

„Je dost aspektů, které se ještě musí vyladit. Když vše půjde, jak má, tak by mohly být soutěže samostatné od ročníku 2016/2017,“ je skeptický k červnovému termínu první místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal.

K platnosti rámcové smlouvy mezi FAČR a LFA je potřeba podpis předsedy, místopředsedy za Čechy a místopředsedy za Moravu. Trojice nejvyšších funkcionářů FAČR přitom musí být pro osamostatnění i během hlasování výkonného výboru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle prvního místopředsedy FAČR Zdeňka Zlámala je osamostatnění první a druhé ligy pravděpodobnější až v příštím roce

Právě místopředseda za Čechy Roman Berbr se v minulosti nechal slyšet, že s osamostatněním profesionálních soutěží nesouhlasí.

Podle Zdeňka Zlámala by na rámcové smlouvě měla být širší shoda.

„Jde o tak závažnou věc, že by její schválení mělo proběhnout nejen podpisem ‚statutárů‘ a výkonného výboru. Nejdříve bychom celou záležitost měli podsunout na českou a moravskou komoru a pak k valné hromadě,“ myslí si.

Valná hromada volila i nového člena výboru za ligu. Pozici, která dříve patřila zesnulému Františku Hrdličkovi, bude nově zastávat generální manažer Dukly Praha Michal Prokeš. V hlasování zástupců porazil generálního ředitele Hradce Králové Richarda Jukla.

Pouze tři ze 199 delegátů se zdrželi hlasování o úpravě stanov FAČR

Nové stanovy jsou rovněž důležité pro spuštění projektu (R)evoluce, což je elektronizace dokumentů včetně zápisů z utkání i na úrovni nejnižších soutěží.

Odsouhlasena byla i finanční zpráva za rok 2014. Fotbalová asociace podle ní pracovala s příjmy téměř 551 milionů korun, což je téměř o 50 milionů více než před rokem.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme