Nový trenér Baníku Látal chce do hráčů dostat svoji vítěznou povahu

Fotbalový Baník Ostrava se postaral o další primát této sezóny. Slezský klub bojující o záchranu povede v této sezóně už třetí trenér. Jak už Radiožurnál dříve uvedl, pomyslného trenérského žezla se ujímá Radoslav Látal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér fotbalistů Baníku Ostrava Radoslav Látal | Zdroj: ČTK

Jde o řešení ve chvíli nejvyšší nouze. Látal jako hráč - byl vítězný typ, který uměl strhnout mužstvo. Vyhrál pohár UEFA, na EURU v Anglii byl členem stříbrné reprezentace.

Před osmi lety pak coby kapitán Baníku pozvedl mistrovský pohár pro vítěze Gambrinus ligy a o rok později také Český pohár. Síla této osobnosti by měla probudit v hodině H i současný Baník.

„Jsem hodně emotivní, hodně to prožívám, Protože mám možná blbou povahu, nerad prohrávám, těžkou to ‘kousám‘. A to teď budu potřebovat dostat do toho mančaftu, aby si uvědomil, že na hřišti musí odevzdat všechno. Nemusí se to povést, ale musím to do něj dostat. Je nejvyšší čas,“ ví dobře nový kouč Baníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový trenér Baníku Látal chce do hráčů dostat svoji vítěznou povahu

Radoslav Látal měl nakročeno do Ostravy už v zimní přestávce. Proto se na první pohled může zdát jako nelogické, že přichází na Bazaly až teď, osm kol před koncem, kdy je situace Baníku ještě horší.

„V zimě se k tomu schylovalo, ale nevyšlo to. Byly tma určité aspekty, na kterých jsme se s majitelem Baníku nedomluvili. Takže jsme od toho upustili,“ vysvětluje Radoslav Látal, že prosincová jednání s tehdejším majitelem klubu Tomášem Peterou ztroskotala na podmínkách.

Naopak teď šlo po sobotní porážce Ostravy na Slovácku vše jako po másle. „Po zápase na Slovácku jsme seděli v hotelu a tam přišel první kontakt ze strany Baníku. Dá se říct, že jsme se v momentě domluvili na mých podmínkách a na smlouvě. Potom už to bylo na Sokolově, jestli se s ním Baník domluví nebo ne,“ říká Látal.

V současné situaci Ostravy jde především o čas. I proto vedl dvaačtyřicetiletý Látal první trénink na Bazalech už dnes odpoledne. Hned po něm následuje odjezd na Čeladnou, kde proběhne předzápasové soustředění před zítřejší pohárovou odvetou proti Olomouci.

„Už včera v Sokolově, když jsem mluvil s představiteli Baníku, tak jsem na to apeloval, abych byl s mančaftem před těmito dvěma zápasy co nejvíc, abych ty kluky poznal. Chci si tam s nimi posedět a promluvit. Takže pro mě je to soustředění dobré, abych je měl pohromadě,“ prohlásil Radoslav Látal.

Radim Sajbot, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme