Nový trenér Slavie Petr Rada je rád, že bude v Edenu působit i Karol Kisel

Posezónní změny ve fotbalových klubech jsou všude, ale pražská Slavia to vzala skoro jako generální úklid. Klub na jaře propustil několik hráčů, včera angažoval nového generálního manažera a teď představil i nového trenéra Petra Radu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisty pražské Slavie povede od nové sezony bývalý trenér české reprezentace Petr Rada, na snímku poprvé v novém Edenu | Zdroj: ČTK

Dálnici D8 nebo rychlostní silnici R10 zná Petr Rada za poslední roky moc dobře. Jako Pražák na nich při cestách do svých působišť v Teplicích, případně Jablonci a Liberci strávil dost času. Teď ho naopak hodně ušetří, protože do Edenu to má pár minut.

„Nahrálo tomu samozřejmě i to, že to je Praze, jelikož jsem zatím působil mimo ní a musel dojíždět. A i z rodinného hlediska to pro mě bylo zajímavé. Sparta a Slavia jsou u nás pořád největší kluby, i proto jednání mezi mnou a červenobílými vzniklo. Vedení mě oslovilo, já si toho vážil, ale samozřejmě bylo na Teplicích, zda s tím budou souhlasit. Nakonec se kluby dohodly,“ těší Petra Radu, že opět usedne na lavičku Slavie, na které už byl před třinácti lety.

„To už si nepamatuji, jsem trochu starší. Akorát vím, že tu ještě stával starý stadion, takže atmosféra byla trochu jiná, ale hlavně v té době jsem tady byl v roli asistenta. Tedy v době kdy jsem s trenérskou kariérou začínal. Jsem profesionální trenér, který dostal od Slavie nabídku a taky jí využil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový kouč Petr Rada zavzpomínal i na první působení na lavičce Slavie

A Petr Rada není jediným, kdo se do kdysi sešívaného dresu vrací, byť tomu tak je u záložníka Karola Kisela po mnohem kratší době. Ostatně právě Kisela dostal Rada do Slavie ještě dřív, než se sám stal jejím koučem.

Teplice uvolnily trenéra Petra Radu, ten zamířil na lavičku Slavie

Číst článek

„Jelikož jsem ještě nebyl oficiálně slávistický trenér, tak jsme spolu spíše mluvili na takové bázi, že jsme se znali, tak co by tomu říkal, kdyby to dopadlo. Nicméně vedení s ním jednalo a já jsem jedině rád, že se v klubu sejdeme. Je to hráč, který tady před odchodem do Austrálie plnil roli lídra a já věřím, že tomu bude tak i teď.“

Právě o slovenského středopolaře by se tak mohl opřít při snaze dostat Slavii zase do bojů na druhém konci tabulky, než kde se poslední roky trápí. Ale to už dost předbíháme, takové vize teď Petr Rada možná má, ale zatím je nikomu nepoví.

„Očekávání? To uvidíme časem. Jsem v Edenu teprve dvě hodiny, takže je ještě brzo něco říkat nebo něco hodnotit.“ Radu totiž čeká první trénink v Edenu až 18. června.

Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme