O hráče Sparty zatím nikdo zájem neprojevil

Fotbalistům Sparty končí podzimní část sezony, která klubu vynesla díky úspěchu v Evropské lize skoro 100 milionů korun. Hráči ještě společně povečeří, a pak už se rozjedou na dovolenou. A zatím netuší, v jakém složení se na začátku ledna znovu potkají. Například jestli budou v týmu i nadále nejlepší střelec Bony Wilfried nebo třeba slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bony Wilfried (Sparta Praha, vlevo) úspěšně bere míč Zbrojovce

Bony Wilfried (Sparta Praha, vlevo) úspěšně bere míč Zbrojovce | Foto: Tomáš Adamec

"Novináři napsali už tolik věcí, že přestupuji a já přitom o ničem nevěděl, takže to neberu nijak vážně," říká třeba slovenský reprezentant Juraj Kucka. Za sebou má světový šampionát, stabilně nastupuje v záložní řadě Sparty a momentálně by mohl být právě on tím nejžádanějším hráčem letenského klubu.

Jenže konkrétní zájemci prý zatím nejsou, tvrdí generální sportovní manažer a kouč Jozef Chovanec, stejně jako v případě dalších fotbalistů. "Ale určitě musíme počítat dopředu s tím, že ta varianta může nastat. Teď bude důležité zvážit, co v daný moment je pro nás prioritou a jak to chceme řešit. Jestli máme alternativu řešení nebo nemáme. Musíme to pečlivě zvážit. Ale teď nám nic konkrétního na stole neleží."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jozef Chovanec: O hráče Sparty zatím nikdo zájem neprojevil

Takže, když není poptávka, není ani konkrétní částka, odpovídá na konkrétní dotaz Jozef Chovanec. Na otázku Radiožurnálu jestli existuje cena, pod kterou by se v případě prodeje Juraje Kucky či Bonyho Wilfrieda nechtěl dostat, totiž reagoval takto. "Neumím to vyčíslit. Na to neexistují žádné tabulky, to je otázka trhu. Můžeme mít různou představu, ale uvidíme, kde je realita. O žádné částce nejednáme, takže to jsou spekulace. Většinou zájemce přijde a řekne, kolik je ochotný vám za hráče dát."

Juraj Kucka i Bony Wilfried nastoupili i v posledním duelu Sparty ve skupině Evropské ligy proti CSKA, přestože už bylo o postupu i pořadí obou předem rozhodnuto. Na špatném terénu, tudíž s větším rizikem zranění. Podle kouče Jozefa Chovance to ale nebylo proto, aby se mohli ještě ukázat případným zájemcům a zvýšit svou cenu. "To nemělo s hráči nic společného. Mělo to cenu pro nás, pro klubový a národní koeficient. To byl hlavní motiv."

Klubový i národní koeficient mohou svěřenci trenéra Jozefa Chovance vylepšit v Evropském kole i na jaře, a už v pátek po poledni se také dozvědí, jakého soupeře jim los ve švýcarském Nyonu určil.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme