O posledním semifinalistovi Eura rozhodly penalty. Postupuje Itálie

Fotbalisté Itálie postoupili do semifinále mistrovství Evropy. V posledním čtvrtfinálovém duelu porazili Anglii 4:2 na penalty. V normálním hracím čase skončil zápas 0:0. V semifinále Itálii čeká Německo.

Italští fanoušci slaví postup svého týmu do semifinále ME

Italští fanoušci slaví postup svého týmu do semifinále ME | Zdroj: ČTK

V 15. minutě byl stav stále bezbrankový, i když se skóre mohlo měnit už na obou stranách. Ve třetí minutě se položil do balonu z voleje nějakých 20 metrů od anglické brány De Rossi a trefil tyč.

Vzápětí mohli jít do vedení naopak Angličané. Centr z pravé strany propadl po několika tečích na brankové území k Johnsonovi, který zkusil na Buffona kulišácké zakončení dloubáčkem, ale také neuspěl.

První půle skončil 0:0. Ale rozhodně nešlo o nudnou podívanou, jak by poločasové skóre mohlo naznačovat. Oba týmy se snažily hrát útočně, fotbalově, s obrovským nasazením.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky se skóre mohlo měnit. Ve 48. minutě například Albion zahrál po rohovém kopu špatně ofsajd systém, míč se odrazil k De Rossimu, jenže ten byl trochu dezorientovaný a z pár metrů mířil mimo.

Možná ještě větší gólovku a hned dvojitou si vypracovali Jihoevropané o čtyři minuty později. To anglický brankář Hart dvakrát vyrazil střelecké pokusy jen k útočníkům soupeře, ale Balotelli ani Montolivo se neprosadili.

I v nastavení se skóre neměnilo. Ve 101. minutě centroval Diamanti, jeho oblouček sice nezasáhl nikdo ze spoluhráčů, ale k překvapení snad všech pak skončil na tyči. Angličané dál sázeli na urputnou defenzivu, a tak vše pomalu směřovalo k penaltám.

V nich selhali Young s Colem, zatímco za Italy minul pouze Montolivo, a tak se postup slaví na jihu Evropy. O finále si Itálie zahraje proti Německu, druhou semifinálovou dvojici tvoří Španělsko a Portugalsko.

Mistrovství Evropy ve fotbale - čtvrtfinále:

Kyjev: Anglie - Itálie 0:0, na penalty 2:4

Penalty proměnili: Gerrard, Rooney - Balotelli, Pirlo, Nocerino, Diamanti. Neproměnili: Young, Cole - Montolivo. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Santos (všichni Port.). ŽK: Barzagli, Maggio (oba It.). Diváci: 64 340.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít