O postupu fotbalistů na MS bude hodně rozhodovat v kvalifikaci 'domácí forma'

Označovat zápas jako utkání roku nebo podzimu už je do jisté míry módní záležitostí a marketingovou fintou, jak přilákat pozornost. České fotbalisty teď ale právě takové čeká v kvalifikaci mistrovství světa. A dokonce budou hned dvě za sebou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naděje českého mužstva proti Polsku drží Petr Čech, už několikrát musel zasahovat proti Lewandowskému | Zdroj: ČTK

Domácí duely s Maltou a Bulharskem mohou buď zhodnotit nedávno získanou remízu na půdě Dánska, nebo naopak pohřbít šance na postup hned v úvodu.

„Určitě. Jsou to dva domácí zápasy a v této skupině, která je vyrovnaná, tak bude domácí forma hodně vypovídat o tom, jak se týmy seřadí ve skupině na konci kvalifikace,“ říká brankář Petr Čech.

Domácí forma znamená pokud možno získávat v zápasech před svými diváky tři body do tabulky. Tím spíš, když se jedná o duely s papírově slabšími soupeři. Jestli se totiž dá s něčím počítat, tak s tím, že konkurenti českých reprezentantů v boji o postup na světový šampionát na vlastních stadionech ztrácet nebudou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O postupu fotbalistů na MS bude hodně rozhodovat v kvalifikaci 'domácí forma'

„Domácí forma bude klíčová, skupina je vyrovnaná, takže dva zápasy doma jasně velí k tomu, abychom získali šest bodů, protože to je cesta k tomu, abychom měli šanci postoupit ať už z prvního nebo druhého místa,“ myslí si brankář Petr Čech.

Ten ale nemůže příliš ovlivnit, to co se bude odehrávat daleko před jeho brankou, a tedy práci fotbalistů směrem dopředu. Ale pochopitelně věří, že už jeho spoluhráči prolomí více než 6 hodin dlouhou sérii bez vstřeleného gólu.

„Stačí to, myslím, zlomit nějakou šmudlou. A pak by to zase mohlo jít,“ přeje si dlouhodobě nejlepší ligový střelec David Lafata, který by se o to pochopitelně rád sám také zasloužil.

Pokud ovšem dostane příležitost. „Potřebujeme hlavně, aby ten gól někdo dal. Je jedno kdo. A pak to zase půjde,“ přeje si David Lafata. A nezáleží moc ani tak na průběhu dodává záložník Tomáš Hübschman.

„Vítězství, myslím, nesmrdí nikomu. Určitě by nám nevadilo, kdybychom vyhráli i nejmenším rozdílem,“ tvrdí záložník českého týmu, který ale pochopitelně ví, že by výhra po dobrém výkonu voněla fanouškům, což se může ve druhém domácím duelu na Letné v úterý proti Bulharsku hodit.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme