O první trofej sezony v Gruzii. Bitvu o evropský Superpohár hostí Tbilisi

O první evropskou klubovou trofej nové sezony se bude hrát v Gruzii. Barcelona nastoupí ve španělském souboji proti Seville v Tbilisi. Evropská fotbalová unie chce ty největší hvězdy nechat zářit tam, kde by se jich jinak fanoušci asi nedočkali, proto přidělila pořadatelství evropského Superpoháru právě gruzínskému hlavnímu městu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší hvězda Barcelony Lionel Messi při tréninku před bojem o evropský Superpohár

Největší hvězda Barcelony Lionel Messi při tréninku před bojem o evropský Superpohár | Zdroj: Reuters

Už jen vidět Lionela Messiho bylo pro řadu malých Gruzínců svátkem, natož když se několika z nich po tréninku i podepsal.

Nebýt Superpoháru, jeden z nejlepších fotbalistů světa by do Tbilisi asi zavítal jen těžko, což platí i pro řadu jeho spoluhráčů i protihráčů. Uvědomují si to i dospělí fanoušci z Gruzie, kteří si zápasu Barcelony se Sevillou považují.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gruzínci mají jedinečnou šanci užít si špičkový fotbal. Z pořádání evropského Superpoháru mají radost

„Každý Gruzínec je něco jako fotbalový učitel, každý mu rozumí. Milujeme tenhle sport, takže máme z tohoto utkání radost a všichni o něm mluvíme, včetně politiků,“ potvrdil jeden z fanoušků.

Ostatně, umístění Superpoháru do Tbilisi je sportovně-politické rozhodnutí. Souvisí s demokratizací fotbalové Evropy pod taktovkou Michela Platiniho.

Mistrovství Evropy bude mít už za rok víc účastníků, v roce 2020 ho bude pořádat 13 zemí, státy druhého fotbalového sledu mají už několik let větší šanci na postup do Ligy mistrů, čehož dvakrát využila i Plzeň, a evropský Superpohár v souvislosti s tímto trendem opustil luxusní Monte Carlo.

Barcelona zaútočí na čtvrtou letošní trofej. Může zopakovat sextet z roku 2009

Číst článek

Hned napoprvé z toho profitovala Praha, teď tedy dostalo jedinečnou šanci užít si špičkový fotbal Tbilisi.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme