O výhře Liberce rozhodl sváteční střelec Lukáš Pokorný. Góly dávám jen, když to potřebujeme

Před půl rokem se liberečtí fotbalisté strachovali o udržení prvoligové příslušnosti, teď je jediný zápas dělí od postupu do hlavní fáze Evropské ligy. Ve včerejším prvním utkání 4. předkola porazil Slovan na stadionu U Nisy chorvatský Hajduk Split 1:0, vítězný gól vstřelil v 79. minutě mladý obránce Lukáš Pokorný.

Úvodní zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy Slovan Liberec - Hajduk Split 20. srpna v Liberci. Autor jediného gólu Lukáš Pokorný z Liberce | Zdroj: ČTK

„Pro mě je to pecka. Kluci si ze mě dělají srandu, že dávám góly jen, když to potřebujeme. Doufám, že to bude postupový gól,“ věří Lukáš Pokorný.

V minulé sezoně svou první ligovou trefou rozhodl duel s pražskou Spartou, včera zajistil Slovanu nadějnou výchozí pozici pro odvetné utkání ve Splitu, odkud se chtějí Liberečtí za týden vracet jako jistí účastníci hlavní fáze prestižní soutěže.

00:00 / 00:00

O vítězství Liberce v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy s chorvatským Hajdukem Split rozhodl 10 minut před koncem sváteční střelec Lukáš Pokorný

V takovém případě Pokorný rád zpětně označí právě tenhle svůj gól za životní, do té doby se od něho ale něčeho takového nedočkáte.

„Jestli tento gól bude postupový, tak to bude tento gól. Ale řeknu vám to až za týden, protože teď ještě nevím,“ přiznává.

Pro postup do základní skupiny Evropské ligy totiž musejí Severočeši v bouřlivém prostředí ve Splitu zopakovat výkon z prvního vzájemného souboje.

Jak odveta dopadne, je zatím ve hvězdách. I když něco by mohl napovědět liberecký kouč Jindřich Trpišovský. Ten se totiž včera ukázal jako velmi dobrý prorok.

„Jsem rád, že včera ten gól vstřelil Lukáš, já bych ho přál každému hráči. Ale prvních 20 minut byl hodně nervózní a bylo to na něm vidět. A já se musím pochválit, protože jsme mu to předpověděl. Chtěl jsem ho uklidnit před rozcvičením a, řekl jsem mu: Až dáš gól, budou na tebe křičet Pokorný, Pokorný. A vyšlo mu to.“

„Ale chci pochválit všechny naše hráče. Protože máme mladé mužstvo a někteří zažívají zápasy, o kterých se nám před rokem ani nesnilo. A je neskutečné, jak se s tím někteří na hřišti vyrovnávají,“ usmíval se trenér Jindřich Trpišovský.

Odveta čeká jeho tým příští čtvrtek na stadionu Poljud ve Splitu. Tam před 35 tisíci fanoušky Hajduku Liberci stačí k postupu remíza nebo těsná prohra se vstřeleným gólem.