O základní jedenáctce mám jasno, prozradil trenér Michal Bílek

Fotbaloví mistři světa už dorazili do Granady, kde se zítra utkají o body v evropské kvalifikaci s českými reprezentanty. Pro obyvatele města na jihu Španělska je zápas výjimečnou událostí. Na mezinárodní zápas národních A-týmů čekají už devět let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělsko - ČR: Granada je s reprezentací, hlásá dívčí transparent | Foto: Jan Kaliba

Stovky fanoušků se několik hodin mačkaly před hotelem Nazaríes, aby si alespoň na chvíli prohlédli mistry světa. Španělé dorazili do města na jihu země později než čeští fotbalisté, ale na hřišti už by měli být těmi prvními.

"Každý tým, který hraje proti Španělsku nebo proti Barceloně, tak se snaží připravit co nejlépe. Přesto někdy vidíte, že to nestačí. Jsou výjimeční a dovedou si poradit i v situacích, na které je soupeř připravený. Zaměřili jsme se více na defenzivu, protože víme, že hrajeme proti soupeři, který má v ofenzivě velmi výrazné individuality.

Přehrát

00:00 / 00:00

O základní jedenáctce mám jasno, prozradil trenér Michal Bílek

Dovedou se prosadit jeden na jednoho, velmi dobře kombinují, drží míč, a proto také tréninky směřovaly k defenzivní práci. Ale i takové mužstvo může prohrát a ukázali to Švýcaři na mistrovství světa, kde velice dobře bránili a z minima příležitostí vstřelili branku a pak už se do nich soupeř nedostal. Určitě je to soupeř, který může i klopýtnout," říká trenér Michal Bílek, který ví, koho v zápase proti mistrům světa postaví do základní jedenáctky. "Jsem rozhodnutý o složení základní jedenáctky, ale zatím jí prozrazovat nebudu."

Některá jména ale nebude těžké uhádnout. A snad jen levý kraj hřiště v sobě skrývá otazník. Michal Bílek už dopředu prohlásil, že od začátku nastoupí Milan Baroš, a dá se počítat i s tím, že bude jediným útočníkem v české sestavě. V té by neměli chybět brankář Petr Čech, obránci Zdeněk Pospěch, Tomáš Sivok, Roman Hubník a Michal Kadlec, záložníci Jaroslav Plašil, Tomáš Hübschman, Jan Polák a také kapitán Tomáš Rosický.

"Jsem samozřejmě kapitán a vím, že mám největší odpovědnost. To je absolutně bez debat. Potřebujeme, abychom zahráli dobře jako tým, to je nejdůležitější." Už pouhý bod z utkání by byl velkým překvapením, a českým fotbalistům by pomohl víc než by se mohlo na první pohled zdát. Španělé by pak museli nasadit všechny své opory i na další zápas v Litvě, což by v případě vítězství nad týmem Tomáše Rosického neudělali.

"Když vyhrajou, tak budou jednou nohou na mistrovství. Hlavně z tohoto důvodu nás určit nepodcení." Jak výrazný krok Španělé v zápase s českými fotbalisty udělají, se od nás dozvíte. Přímý přenos celého zápasu začíná na naší stanici v pátek ve 22 hodin.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme