Obermajera a Zoubka fotbalová disciplinárka nepotrestala

Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky hráče Bohemians Praha Davida Zoubka a Miroslava Obermajera za jejich účast v údajné korupční aféře nepotrestala. Kauzu uzavřela s tím, že ani jeden ze jmenovaných hráčů se disciplinárního provinění nedopustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři obklíčili Miroslava Obermajera, někdejšího kapitána střížkovských Bohemians | Foto: Jan Kaliba

Obermajer přitom podle svých slov převzal od olomouckého brankáře Petra Drobisze úplatek 300 000 korun, kterým si Sigma chtěla zajistit výhru v posledním ligovém kole a účast v Evropské lize. Obermajer měl peníze předat kapitánovi týmu Zoubkovi a ten šéfovi klubu Karlu Kaprovi.

Ten celou záležitost nahlásil na policii. „Dle názoru disciplinární komise oba hráči postupovali správně, neboť pokus o korupci okamžitě oznámili vedení klubu, řídili se jeho pokyny a jak dokazuje písemné potvrzení, předmětnou částku okamžitě předali vedení klubu s tím, že jim bylo přislíbeno, že klub záležitost vyřeší s orgány činnými v trestním řízení,“ stojí v prohlášení disciplinární komise.

Ta zároveň doplnila, že za to, že byla kauza oznámena nikoli ihned, ale až s půlročním prodlením, už byli klub, jeho majitel a sám Kapr potrestáni dříve.

Olomouc vyvázla z celé kauzy s polovičatým trestem – před týdnem potrestala disciplinární komise Sigmu pokutou čtyři miliony korun a odečtem devíti bodů v tabulce Gambrinus ligy. Olomouckému týmu přitom v krajním případě hrozilo i vyloučení z ligy.

Gólman Petr Drobisz má na rok a půl zastavenou činnost. Bývalý ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček, který ze zosnování případu obvinil trenéra Sigmy Zdeňka Psotku a ředitele Jaromíra Gajdu, dostal dvouletý zákaz výkonu fotbalových funkcí, protože prý zatajoval důkazy.

Bohemians Praha dostali od disciplinárky trest už vloni, a to za to, že vedení klubu údajně s komisí nespolupracovalo.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme