Obhájci titulu ze Španělska remizovali na ME s Itálií 1:1

Obhájci evropského titulu ze Španělska vstoupili do fotbalového mistrovství Evropy remízou 1:1 s Itálií. Skóre v Gdaňsku otevřel po hodině hry gól střídajícího Itala Antonia Di Nataleho, čtyři minuty po něm vyrovnal Cesc Fábregas.

Španěl Xabi Alonso v souboji s Italem s Christianem Maggiem

Španěl Xabi Alonso v souboji s Italem s Christianem Maggiem | Zdroj: Reuters

Po vlažném prvním poločase předvedla obě mužstva skvělý fotbal. Italy poslal v 61. minutě do vedení střídající Di Natale, o tři minuty později vyrovnal Fabregas.

V závěru bylo Španělsko lepší, dvakrát sám běžel proti italskému gólmanovi Buffonovi Fernando Torres. Ale nejdříve svého soupeře jen trefil a napodruhé přelomoval Buffona i branku. Španělsko tak remizovalo s Itálií 1:1.

Mistrovství Evropy ve fotbale - skupina C:

Gdaňsk: Španělsko - Itálie 1:1 (0:0)

Branky: 64. Fábregas - 60. Di Natale. Rozhodčí: Kassai - Erös, Ring (všichni Maď.). ŽK: Alba, Arbeloa, Torres - Balotelli, Bonucci, Chiellini, Maggio. Diváci: 40.000.

Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Alonso - Silva (65. Navas), Fábregas (74. Torres), Iniesta. Trenér: Del Bosque.

Itálie: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (90. Nocerino), Maggio - Cassano (65. Giovinco), Balotelli (56. Di Natale). Trenér: Prandelli. 101955 jun 12

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít