Oboje je krásné, říká k nominacím na ME a olympiádu fotbalový rozhodčí Královec

V Polsku a na Ukrajině už se schyluje k začátku největšího letošního svátku fotbalu - mistrovství Evropy. Vypukne v pátek, a proto už se na místo přesunula i česká reprezentace. Jeden Čech ale vyrazí na cestu až zítra - rozhodčí Pavel Královec, debutant na šampionátu tohoto významu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní předávání fotbalových cen včetně Zlatého míče ČR se konalo 30. května v Praze. Ocenění Nejlepší rozhodčí - Křišťálová píšťalka získal Pavel Královec | Zdroj: ČTK

Rozhodčího Pavla Královce letos čekají dva velké turnaje „Atmosféra, která je před Eurem 2012, tak je samozřejmě skvělá, ta nominace byla skvělý dárek k ježíšku. Následně k velikonocům jsem dostal další dárek v nominaci na olympiádu. Tohle je samozřejmě to, proč to děláme,“ prohlásil.

Ale zatímco na EURO jede jako čtvrtý rozhodčí a do hry s největší pravděpodobností nezasáhne, na olympiádu je nominovaný jako hlavní arbitr. Proto se nabízí otázka, co je víc.

„To nejde říct, oboje je krásné! Je to taková třešnička na dortu v mé kariéře. Na Euro tam samozřejmě budu sklízet zkušenosti z pozice čtvrtého rozhodčího. Olympiáda je specifičtější v tom, že tam budou z České republiky i asistenti, budeme jako tým. To je o něco víc, ale beru to shodně,“ odmítá se pouštět do velkých srovnání nejlepší český sudí současnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oboje je krásné, říká k nominacím na ME a olympiádu fotbalový rozhodčí Královec

Na obou akcích stráví přibližně měsíc, když se k tomu přidají výlety na utkání Ligy mistrů nebo Evropské ligy, bude letos mimo domov dohromady možná i čtvrt roku. A nejen mimo domov, ale také mimo práci.

„Mám výhodu v tom, že mám svoji firmu a mám v ní hodně tolerantní společníky, kteří tohle moje ‘hobby‘ dokážou tolerovat. Takže v tomhle směru problém skutečně nemám,“ vysvětluje Pavel Královec, který podniká v oblasti svařování.

Kdyby se mu podařilo tyto dovednosti uplatnit i ve fotbale a své kvality svařil s podporou členky Komise rozhodčích UEFA Dagmar Damkové, mohli bychom se po delší době opět dočkat českého rozhodčího v nejvyšší kategorii Elite.

„Samozřejmě cíl každého rozhodčího, který chce něčeho dosáhnout, je zařadit se mezi top rozhodčí. Uvidíme, jakým způsobem to bude fungovat. Když bude fungovat zdravíčko a povedou se tyto dva turnaje, tak uvidíme, jestli se dveře otevřou nebo ne,“ uzavírá Pavel Královec.

Pro úspěch udělal stejně jako další nominovaní rozhodčí mnoho - například absolvoval několik speciálních seminářů nebo plnil tréninkové plány od kondičního trenéra Evropské fotbalové asociace.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme