Obránce Jablonský, obviněný v sázkařské kauze, si po šesti týdnech zahrál

Pozoruhodný vývoj údajné sázkařské kauzy v českém fotbale pokračuje. Jediný prvoligový hráč z jedenáctky obviněných David Jablonský po šesti týdnech konečně zase nastoupil. Mladý hráč doufá, že jeho start v utkání Teplic s Libercem nebyl znovu na dlouhou dobu posledním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplický obránce David Jablonský (třetí zleva) si po dlouhé pauze zahrál ligové utkání | Zdroj: ČTK

Podobně jako tepličtí fanoušci slavili vedoucí gól proti Liberci, mohl se dvaadvacetiletý obránce radovat z rozhodnutí odvolací komise fotbalové asociace. Ta všem obviněným zrušila pozastavení činnosti, a umožnila tak Jablonskému návrat na trávník.

„Po tom verdiktu jsem byl hned kontaktován. Věděl jsem, že budu moci nastoupit. Trenér se během týdne rozhodl tak, jak se rozhodl, a poslal mě do utkání,“ vysvětluje David Jablonský.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Jablonský si po šestizápasové pauze související s údajnou sázkařskou kauzou znovu zahrál soutěžní utkání

„Jasno jsem neměl, protože Hošek odehrál kvalitní zápasy. Ale já jsem se rozhodl pro Jablonského, protože jsem věděl, že je nejrychlejší z naší obrany. To byl důvod, proč jsem ho tam nakonec dal. Ale váhal jsem,“ říká teplický trenér Zdeněk Ščasný.

A je otázka, jestli svého tahu kouč domácích nelitoval. Možná i kvůli své přemotivovanosti udělal David Jablonský během úvodních minut dva fauly před vlastním pokutovým územím a pak uvnitř zastavil rukou střelu Šurala.

„Dal jsem tam skluz a on mi trefil ruku. Asi to měla být penalta.“

Ke gólu Liberce na konečných 1:1 se ale teplický mladík přece jen přimotal, když se před ním srazil se spoluhráčem Ljevakovićem. David Jablonský doufá, že příště to bude lepší. A hlavně, že nějaké příště vůbec bude.

„Nebojím se, že to byl můj poslední zápas. Věřím, že další zápasy přijdou,“ zahání černé scénáře David Jablonský.

Jan Suchan, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme